Одного з керівників Харківського адмінсуду відсторонено від посади – САП

П'ятниця, 6 листопада 2020, 18:05
Строк відсторонення підозрюваної від посади - до 22 листопада 2020 року в межах строку досудового розслідування.
Одного з керівників Харківського адмінсуду відсторонено від посади – САП

Як повідомили у прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури,  6 листопада 2020 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляційну скаргу прокурора САП та відсторонила від адміністративної посади одного з керівників Харківського окружного адміністративного суду, викритій на наданні неправомірної вигоди.

Нагадаємо, посадовець суду намагалася вчинити тиск на одного з суддів окружного суду, а у подальшому спробувала його «підкупити» за ухвалення рішення на користь комерційної компанії в адміністративній справі щодо земельного питання.

Нагадаємо, 22 вересня 2020 року прокурорами САП за дорученням виконувача обов’язків Генерального прокурора повідомлено про підозру одному з керівників Харківського окружного адміністративного суду, викритій напередодні на наданні неправомірної вигоди.

Дії підозрюваної кваліфіковано за ч. 3 ст. 369 КК України. За версією слідства, вона здійснювала тиск на одного з суддів Харківського окружного адміністративного суду, щоб останній ухвалив рішення в адміністративній справі щодо земельного питання на користь комерційної компанії. Для того, щоб суддя виніс «правильне» рішення підозрювана передала 3 тисячі доларів США.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

8 жовтня, слідча суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання прокурора та обрала голові Харківського окружного адміністративного суду запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

comments powered by HyperComments