Штурмовикам Харківської обладміністрації доведеться продати себе на органи / ФОТО

Вівторок, 21 березня 2017, 21:38
Декому із засуджених доведеться, вочевидь, продати власні органи, наприклад, нирки – адже їхня «цікавість» завдала шкоди на кілька мільйонів.
Штурмовикам Харківської обладміністрації доведеться продати себе на органи / ФОТО

Вирок зловмисникам, які штурмували облдержадміністрацію, ухвалив Київський районний суд Харкова. Троє засуджених – уродженці Харкова, четвертий – уродженець Кам'янського Дніпропетровської області. Всі четверо, як випливає з матеріалів суду, – до того не судимі, безробітні, двоє  – батьки неповнолітних дітей, один – інвалід ІІІ групи. Цих чотирьох громадян України засудили на п'ять років позбавлення волі (умовно), але...

Суд встановив, що 7 квітня 2014 року близько 22-ї години обвинувачені брали участь у мітингу на майдані Свободи в Харкові «за дружні відносини з Росією та розширення повноважень регіонів України». Під час мітингу підсудні разом з іншими учасниками акції, яких було не менше сотні, почали масові заворушення – наносили удари палицями та кидали каміння у двері і вікна будівлі Харківської обладміністрації на вулиці Сумській, 64.

Після цього чоловіки увірвалися на перший поверх будівлі, де стали кидати каміння, дошки, світло-шумові гранати, вибухові пакети та робити постріли з невстановленої травматичної зброї у співробітників правоохоронних органів, які виконували службові обов'язки з охорони будівлі.

Внаслідок таких дій заступник командира – начальник штабу батальйону міліції особливого призначення ГУМВС України в Харківській області зазнав забитої рани обличчя, старший психолог відділення психологічного забезпечення ВКЗ Харківського національного університету внутрішніх справ – забиту рану підборіддя, оперуповноважений Червонозаводського РВ – закриту черепно-мозкову травму, курсант Академії внутрішніх військ МВС України – численні садна обличчя, кінцівок, контузію ока, посттравматичний отит, опіки, закритий перелом променевої кістки, закриту травму грудної клітини.

Після цього зловмисники запалили перед входом до будівлі ОДА автомобільні покришки та, кинувши декілька пляшок із запальною сумішшю, підпалили чотири кабінети. Від пожежі приміщення будівлі почали задимлюватись, внаслідок чого дим завдав шкоди здоров'ю курсового офіцера Академії внутрішніх військ МВС України – отруєння чадним газом легкого ступеню. Внаслідок задимлення частина правоохоронців вийшла з будівлі у внутрішній двір, чим скористалися зловмисники – вони наблизилися до поліцейських та почали наносити удари палицями по щитах, шоломах, кінцівках, витягати окремих співробітників зі строю і, розірвавши таким чином захисні шеренги правоохоронців, витіснили їх з будівлі.

Увірвавшись до приміщення та захопивши його, учасники заворушень розмістились групами на всіх поверхах, стали ходити службовими приміщеннями та нищити майно.

Внаслідок цього було пошкоджене майно Обласного комунального виробничо-експлуатаційного підприємства «Держпром» (на балансі якого знаходиться будівля обладміністрації) на загальну суму 139,9 тис грн, майно ХОДА на суму 186,3 тис грн, Харківської обласної ради на суму 11,7 тис грн, а також Академії внутрішніх військ МВС України на суму 21,1 тис грн.

Вранці 8 квітня правоохоронці звільнили будівлю ОДА та затримали порушників безпосередньо на місці злочину.

Перший підсудний провину визнав не повністю, заявивши, що в той вечір привіз мітингувальникам їжу та ковдру. Коли почалися заворушення, він начебто не встиг на метро, тому залишився на площі. Після захоплення будівлі зайшов всередину, пив чай, ходив коридорами.

Другий підсудний заявив, що прийшов у той день на площу Свободу після роботи «з цікавості», оскільки підтримував децентралізацію влади. В приміщення ОДА він зайшов начебто, аби зігрітися.

Третій підсудний заявив, що зареєстрований на «112 каналі» і знімав репортажі про мітинги, тому приїхав на майдан Свободи зробити відеосюжет.

«Він намагався повернутися додому, однак метро вже зачинилось, тому він повернувся на площу, разом з іншими зайшов до будівлі ХОДА, піднімався на другий поверх, потім сидів на сходах, пив чай, потім, коли він виходив з будівлі, до нього підбігли люди з автоматами та затримали. При цьому чоловік не заперечував факт того, що був зафіксований камерами відеоспостереження в будівлі ХОДА», – сказано в матеріалах суду.

Четвертий підсудний також заявив, що приїхав на майдан Свободи зняти репортаж для свого каналу. Він начебто знімав сюжет, однак в нього сів акумулятор і він пішов його зарядити, а коли через дві години повернувся, то «побачив, що вхід до будівлі Харківської ОДА вільний, він зайшов, ходив по будівлі, пив каву, готував сюжет, а близько 5:30 його на другому поверсі затримали».

При цьому провина підсудних, на думку суду, була доведена свідченнями очевидців та потерпілих, письмовими та речовими доказами у справі.

Суд визнав першого чоловіка винним у скоєнні кримінального правопорушення за ч.1 ст. 294 КК України та призначив покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі з іспитовим терміном в три роки. Другого, третього та четвертого чоловіків за цією ж статтею також засудили до п'яти років позбавлення волі з іспитовим терміном в три роки.

Окрім того, до цих чотирьох штурмовиків пред'явили низку цивільних позовів про стягнення майнової шкоди:

від ХОДА – на 186 тис 369 грн;
від Харківської облради – на 11 тис 786 грн;
від Харківської національної академії Національної гвардії – на 21 тис 133 грн;
від КП «Держпром» – на 3 млн 776 тис 490 грн.

Суд постановив задавольнити ці позови повністю і стягнути вказані суми з засуджених.

comments powered by HyperComments