Історія бою під Крутами - про силу, яку дає впевненість у своїй правді, - Світлична

Понеділок, 29 січня 2018, 10:03
29 січня минає 100 років з дня героїчного та трагічного бою під Крутами.
Історія бою під Крутами - про силу, яку дає впевненість у своїй правді, - Світлична

Про це йдеться у коментарі губернатора Харківщини Юлії Світличної, оприлюдненому на сайті ХОДА.

Публікуємо повний текст коментаря:

"У ці дні ми відзначаємо низку важливих історичних дат, що пов’язані з подіями Української революції 1917-1921 років. Від проголошення ІV Універсалом Української Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки до підписання Акту Злуки УНР та ЗУНР пройшов лише рік. Проте такої кількості драматичних подій, які пережила молода незалежна українська держава за 1918-й, вистачило б і на кілька віків. І перша в цій низці подій очікувала новонароджену незалежну Україну в перші ж дні її існування.

29 січня минає 100 років з дня героїчного та трагічного бою під Крутами. Бою, в якому наступ московсько-більшовицької орди, сформованої з солдатів та балтійських матросів, змогли стримати старшини та курсанти київських військових шкіл та вишів. Їх було в рази менше, їм не вистачало досвіду, у них було лише 16 кулеметів… Проте справжні українські «спартанці» затримали ворога на кілька дуже важливих днів. Саме в ці дні Уряд УНР вперше за 150 років добився міжнародного визнання незалежної України на переговорах у Бресті.

Але історія бою під Крутами – не тільки про значущість моменту та історичну місію. Це, в першу чергу, історія мужності та сміливості, справжньої самовідданості та непідробного патріотизму української молоді. І ще – це історія про силу, яку дає впевненість у своїй правді.

Сьогодні, коли Україна знов змушена відстоювати свою незалежність та територіальну цілісність у протистоянні з давнім ворогом, пам’ять Героїв Крут надає всім нам сил та підтримує віру в перемогу. Адже, як і тоді, 29 січня 1918-го, сьогодні правда - на нашому боці. Тож ми обов’язково вистоїмо!

Слава Україні!

Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична".

Нагадаємо, як раніше повідомляла "Справжня Варта", бій під Крутами, який стримав більшовицький наступ на чотири дні, - вирішальні дні для української дипломатії, щоб домогтися від міжнародного співтовариства визнання України - вважається сучасними істориками, на відміну від iстоликів радянських часів, дуже важливою подією. 

29 січня 2018 року активісти харківських осередків Всеукраїнського об’єднання «Свобода», «Національного корпусу», «Правого сектору», «Фрайкору» та інших націоналістичних та патріотичних організацій проведуть смолоскипний марш до 100-річчя чину Героїв Крут.

comments powered by HyperComments