В Україні ліквідують обладміністрації –заступник голови фракції «Слуги народу»

Понеділок, 7 жовтня 2019, 18:06
В Україні планують провести нову адміністративну реформу, яка передбачає введення префектів на місцях.
В Україні ліквідують обладміністрації –заступник голови фракції «Слуги народу»

 Про це розповів перший заступник голови фракції "Слуга народу", члена комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, планується, що після проведення реформи райони будуть укрупнені у 100 округів, в яких не буде обраної влади, і буде префект, у віданні якого - 10-15 громад його округу.

На рівні області, за словами депутата, буде працювати виконавчий орган обласної ради, яким будуть передаватися повноваження.

"Ми хочемо перейти до формату executive, щоб був призначений обласною радою, наприклад, голова, який за конкурсом відбирає собі заступників. І вони всі стануть свого роду держслужбовцями", - розповів Корнієнко.

Також, як зазначив депутат, планується прийняти закон про службу в органах місцевого самоврядування, щоб "зняти деякі обмеження, але захистити соціальні гарантії для місцевих чиновників, і менше їх політизувати". В тому числі, наприклад, заборонити депутатам входити в ці виконкоми.

Щодо префектів, за словами депутата, вони будуть призначатися президентом за поданням Кабміну на рівні областей і округів. Функціонально і організаційно вони будуть підпорядковуватися Кабміну.

"Він - держслужбовець, координує роботу центральних органів виконавчої влади на місцях і слідкує за законністю рішень органів місцевого самоврядування", - розповів депутат, зазначивши, що закон про префекти - це буде окремий закон, який зараз доопрацьовується.

comments powered by HyperComments