ЗНО: впроваджено чотири коефіцієнти до конкурсного бала – регіональний, галузевий, сільський і першочерговий

П'ятниця, 10 березня 2017, 16:03
Коефіцієнти надають перевагу при вступі до вишів за деякими спеціальностями та випускникам сільськіх школ, які після закінчення вишу залишаться на селі
ЗНО: впроваджено чотири коефіцієнти до конкурсного бала – регіональний, галузевий, сільський і першочерговий

Всього на пробне ЗНО у Харківській області записалося 13,9 тисячі школярів, що трохи більше за минулий рік.

«Одне з нововведень вступної кампанії 2017 року – це те, що кожен абітурієнт має можливість спрямувати до 9 заяв на 4 спеціальності. Минулого року можливо було подати 15 заяв на 5 спеціальностей», - пояснив заступник голови - керівник апарату ХОДА Анатолій Бабічев . 

Впроваджено чотири коефіцієнти до конкурсного бала – регіональний, галузевий, сільський і першочерговий.

«Регіональний коефіцієнт орієнтований на те, щоб створити кращі можливості для вступників, які обрали ВНЗ у регіонах України. Він складає 1,0 - для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, для інших обласних центрів - 1,02, для Луганської і Донецької областей і переміщених вишів – 1,03», - сказав Анатолій Бабічев. 

Галузевий коефіцієнт – 1,03 - надається абітурієнтам, що вступають на технічні або природно-математичні спеціальності.

Сільський коефіцієнт – 1,02 – стосуватиметься осіб, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу.

«Першочерговий коефіцієнт стосується медичних та педагогічних вищих навчальних закладів. Якщо абітурієнт уклав угоду, що він після завершення навчання буде працювати в сільській місцевості не менше трьох років, то йому надається першочерговість при вступі до ВНЗ при абсолютній рівності балів з іншим абітурієнтом, який таку угоду не укладав», - зазначив Анатолій Бабічев.

Нагадаємо, що реєстрація для участі в оцінюванні розпочалося 6 лютого і триватиме до 17 березня, а зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 31 березня.

comments powered by HyperComments