"Український" Яндекс звинуватили у шпигунстві і державній зраді/ Відео

Середа, 7 червня 2017, 19:34
Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури провели у Києві та Одесі санкціоновані обшуки в офісах дочірньої структури російської компанії «Яндекс»
"Український" Яндекс звинуватили у шпигунстві і державній зраді/ Відео

Правоохоронці встановили, що менеджмент компанії незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українських громадян. Зокрема особисті дані, рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соціальних мережах. Оперативники спецслужби задокументували, що серед громадян про яких до РФ передавалася інформація є співробітники правоохоронних та спеціальних органів, військовослужбовці Збройних Сил України, інших підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, працівники органів державної влади та управління, - повідомляє «Справжня Варта».

За даними СБ України, інформація передавалась спеціальним службам РФ для планування, організації та проведення розвідувальних, диверсійних, інформаційно-підривних операцій в нашій країні на шкоду суверенітетові України, територіальній цілісності та недоторканості.

Під час обшуків співробітники СБУ виявили серверне обладнання та документацію, які будуть направлені для проведення експертизи, що перевірить факти збору, накопичення та передачі російській стороні персональних даних громадян України. Експерти також проаналізують перенаправлення трафіку українських користувачів на російські сервери, а також перевірять координацію протиправної діяльності з території Російської Федерації.

Триває досудове слідство у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада).

Як раніше писала «Справжня Варта», за доступ до заборонених сайтів будуть штрафувати інтернет-провайдерів. Нацкомісія держрегулювання в цьому плані налаштована цілком рішуче. Нагадаємо, що указом Президента був заборонений доступ до сайтів «Яндекс», «Доктор Веб», «Лабораторія Касперського», «Mail.ru», а також соціальних мереж «Однокласники» і «Вконтакте».

Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».

comments powered by HyperComments