За опалювальний сезон відповідатимуть губернатори і мери
Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи стан підготовки України до початку нового опалюваьного сезону, - повідомляє «Справжня Варта».
За його словами, не має центрального «крану» у Києві, який включає тепло по країні, він знаходиться на місцевому рівні. В руках місцевого самоврядування - фінансовий ресурс, теплопостачальні підприємства, тарифоутворення. На сьогодні із 1176 підприємств теплоенергетики – тільки 47 підприємств є ліцензіатами НКРЄКП, 7 з яких знаходиться в АР Крим. Всі інші – 1129 підприємств теплопостачання регулюються на місцевому рівні.
Голови ОДА відповідають за контроль і моніторинг технічної готовності всіх об’єктів до опалювального сезону. В свою чергу – муніципалітети, маючи всі можливості – фінансові і технічні, відповідальні за вчасне підключення соціальних і житлових об’єктів до тепла. Про це під час селекторної наради з регіонами по опалювальному сезону повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
Він наголосив, що голови ОДА і місцеве самоврядування повинні постійно контролювати ситуацію з температурним режимом і у разі погіршення вчасно підключити соціальні і житлові об’єкти до тепла.
«Соціальні об’єкти - школи, дитсадки, лікарні - мають бути підключені до тепла у разі пониження температури у приміщеннях до 16 градусів, житловий фонд – при температурі нижче 8 градусів протягом трьох діб», - зазначив Геннадій Зубко.
Як раніше писала «Справжня Варта», Харків на половину забезпечений теплолічильниками.
Забезпеченість обласного міста внутрішньобудинковими приладами обліку тепла складає 57,16% від потреби. До 4908 внутрішньобудинкових приладів обліку тепла до кінця року буде додано ще 800 модулів.
Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».