Розширився перелік «Доступних ліків»

Вівторок, 7 серпня 2018, 16:41
До оновленого реєстру увійшов 261 препарат. 59 з них пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно.
Розширився перелік «Доступних ліків»

Про це повідомляє прес-служба ХОДА. 

Раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 безоплатних.

3 серпня Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми «Доступні ліки», які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою.

Прогнозована кількість упакувань безоплатних для пацієнтів ліків також зросте: якщо у минулому півріччі пацієнти могли отримати близько 10 мільйонів упакувань, то впродовж наступних 6 місяців їх кількість становитиме понад 14 мільйонів.

«Програма «Доступні ліки» є успішною політикою відшкодування. Мільйони українців щомісяця отримують ліки безоплатно чи з суттєвими знижками. Програма продовжує динамічно розвиватися: лікарських засобів стає більше, ціни на них стають менші. І це все відбувається добровільно, адже виробники за власної ініціативи зменшують ціни на ліки, щоб потрапити до програми та переліку безоплатних препаратів», - зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

До списку безоплатних препаратів входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній. Так, для прикладу, щоб потрапити до нового переліку препаратів, що на 100% відшкодовуються за кошти держбюджету, компанія КРКА (Словенія) знизила ціну майже на 72%. Ціни знизили також компанії Orion (Фінляндія) та AstraZeneca (Швеція).

В середньому ціни на препарати програми знизилися майже на 7%.

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням дійової речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Нагадаємо, в Харківській області відкрито «гарячу лінію», на яку можна звертатися з питаннями щодо медреформи та програми "Доступні ліки". 

Також ми писали, що, у 2018 році програма «Доступні ліки» була розширена. До неї залучаються клінічні захворювання шлунку та дванадцятипалої кишки, депресії та депресивні стани, а також лікування анемії у вагітних у першому триместрі.

А, за даними МОЗ, Харківська область є лідером в плані реалізації програми «Доступні ліки».

comments powered by HyperComments