Розвитку промисловості на Харківщині приділяється особлива увага - Світлична

Четвер, 12 липня 2018, 17:14
12 липня голова ХОДА відвідала державне підприємство «ХМЗ «ФЕД», де ознайомилася з виробничими потужностями, зустрілася з колективом і провела нараду з керівництвом Державного концерну «Укроборонпром».
Розвитку промисловості на Харківщині приділяється особлива увага - Світлична

Про це повідомила прес-служба ХОДА. 

«Для Харківської області - це ключова сфера економіки. Близько 70% прибутку дає промисловість, вона ж формує понад 50% відрахувань податків до бюджету. У цій сфері зайнятий кожен третій працюючий житель регіону», - навела дані голова Харківської ОДА.

Вона зазначила, що керівництво області активно співпрацює як з менеджментом харківських промислових підприємств, так і з їх органами управління. Головними завданнями такого співробітництва, нарівні з розширенням ринку збуту підприємств та сприянням отриманню ними держзамовлень, є підвищення соціальних стандартів, умов праці та зарплат працівників.

«Ми дбаємо про те, щоб зростання потужностей виробництва та збуту прямо пропорційно позначалося на збільшенні заробітної плати людям, - сказала Юлія Світлична. - Безумовно, у своїй роботі орієнтуємося на підтримку Президента України та Кабінету міністрів України, оскільки стратегія та програма розвитку промисловості повинні бути в кожній країні. До недавніх пір однією зі слабких сторін для нас було імпортозаміщення. Але зараз ми практично перевиконали всі поставлені в цьому напрямку завдання. І значна кількість підприємств Харківської області зараз працюють для того, щоб випускати самостійно кінцевий продукт, не орієнтуючись на складники ззовні. Ми можемо виробляти якісну, високотехнологічну й затребувану продукцію в себе вдома, в своїй країні, і можемо себе рекомендувати на інших ринках».

За постійну підтримку та сприяння в просуванні продукції не тільки заводу «ФЕД», а й інших харківських підприємств «Укроборонпрому» голові ХОДА подякував заступник генерального директора з авіабудування ДК «Укроборонпром» Олександр Пащенко.

«Хочу передати слова подяки від керівника концерну «Укроборонпром» Павла Букіна особисто голові Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличній. За те, що ви стільки приділяєте уваги промисловості та підприємствам концерну. І це відбивається на тих результатах, яких ми змогли досягти», - сказав Олександр Пащенко.

Зокрема, він відзначив ефективну роботу офісів Харківської області в Китаї та США й роботу керівництва області з просування бренду регіону в світі.

«Харківський регіон знають навіть у Монголії, в арабських країнах, у Латинській Америці. Зараз від пропозицій інвесторів немає відбою, в тому числі й до таких підприємств, як «ФЕД», яким дуже пощастило знаходитися саме в Харкові. Якби не імідж області, який був створений за останні кілька років, я думаю, все було б набагато складніше», - зазначив Пащенко.

Ми вже писали, що Харківщина завершила 2017 рік з індексом зростання промислового виробництва 106,1%. Головною експортною галуззю є виробництво готових харчових продуктів. Найбільшу генерацію прибутку демонструє машинобудування, за рахунок, у першу чергу, внутрішнього ринку. Ще один з позитивних підсумків року - в Харківській області формується кластер енергомашинобудування: тут функціонують підприємства, які створюють повний цикл, від створення проектів до виробництва турбін та монтажу.

Раніше ми повідомляли, що за рік у промисловості Харківщини було створено три тисячі робочих місць. «У Харківській області велика кількість промислових підприємств – понад 600, кожен третій житель регіону зайнятий у промисловості. Тому ми приділяємо особливу увагу її розвитку. І маємо в цьому підтримку Президента та Кабінету міністрів України», - наголосила Юлія Світлична.

comments powered by HyperComments