На Харківщині з’явилася ще одна сучасна медіатека

П'ятниця, 21 грудня 2018, 12:15
Стару бібліотеку змінили на сучасний медіапростір для учнів у Ізюмській загальноосвітній школі №1.
На Харківщині з’явилася ще одна сучасна медіатека

В урочистому відкритті взяв участь заступник голови ХОДА Вадим Данієлян, повідомляє прес-служба Харківської ОДА.

Нова медіатека створена в рамках виконання програми «Новий освітній простір Харківщини». Відтепер дітям у новому форматі бібліотеки можна не тільки отримати знання, а й відпочити, поспілкуватися та пограти.

«Відкриття такого гарного освітнього простору для учнів стало можливим лише завдяки плідній співпраці між обласною та міською владою. Питання освіти – це пріоритет для голови ХОДА Юлії Світличної», – зазначив Вадим Данієлян.

У новій медіатеці на допомогу дітям завжди зможе прийти сучасний бібліотекар – медіатекар, а також усе, що є в приміщенні: навчальна та розважальна література, ноутбуки, під'єднані до інтернету, мультимедійний проектор з електронною шкільною дошкою.

Нагадаємо, кількість дітей, які навчатимуться в інклюзивних класах, за рік зросла більше ніж у 1,5 раза. У 2018-2019-му навчальному році до шкіл області піде навчатися 531 дитина з особливими освітніми потребами. Для таких учнів планують організувати інклюзивне навчання в 383 класах 207 шкіл. За оперативними даними органів освіти, зросте й кількість дітей, що навчатимуться в інклюзивних групах дошкільних навчальних закладів. Також в області працює ресурсний центр з підтримки інклюзивної освіти, створений на базі КВЗ «Харківська академія неперервної освіти».

Так, інклюзивно-ресурсний центр відкриють на базі Красноградського багатопрофільного ліцею. Роботи зі створення центру тривають, а медіатеку, якою також будуть користуватися діти з особливими освітніми потребами, вже відкрито для відвідування. За словами директора Красноградського інклюзивно-ресурсного центру Тетяни Калюжної, наразі до закладу звернулися 36 дітей.

Нарешті всі райони Харківської області охоплені послугами інклюзивної освіти. На 27 районів регіону наразі створено вже 30 інклюзивно-ресурсних центрів та 15 ресурсних кімнат. В деяких районах, таких як Балаклійський та Богодухівський, навіть по дві. Богодухівський інклюзивно-ресурсний центр розмістився в Богодухівському ліцеї № 3. Тут створені всі умови для дітей з особливостями розвитку. У приміщенні провели капітальний ремонт та обладнали його спеціальними меблями, мультимедійним обладнанням та устаткуванням, що відповідає вимогам до таких центрів. Також тут є іграшки та матеріали для проведення занять за новітніми методиками. Центр надає корекційні послуги для всіх дітей Богодухівського району, які цього потребують.

 

comments powered by HyperComments