У Кучера не впевнені, що вистачить голосів за обласний бюджет-2020 – ЗМІ

Вівторок, 3 грудня 2019, 18:28
Новий голова Харківської ОДА Олексій Кучер напередодні «бюджетної» сесії почав тиснути на депутатів облради.
У Кучера не впевнені, що вистачить голосів за обласний бюджет-2020 – ЗМІ

Про це пише київський політолог Андрій Золотарев з посиланням на депутатів Харківської облради.

«З Харкова повідомляють, що не знайшовши спільної мови з депутатами новий губернатор став клацати батогом, перейшовши до погроз і пресингу незговірливих. Як мені повідомили депутати, за останні кілька днів в кабінеті губернатора побував не один представник депутатського корпусу з різних фракцій. Причина таких «запрошень» - тиск з боку Олексія Кучера для того, щоб не провалити бюджетні питання на сесії обласної ради 5 грудня, які, подейкують, дійсно, можуть бути відхилені депутатським корпусом», - написав він.

Нагадаємо, раніше заступник голови Харківській облради підтвердив, що програма соціально-економічного розвитку регіону відправлено на доопрацювання, бо вона не готова для затвердження депутатами на сесії.

Тиждень тому екс-губернатор Харківщини Юлія Світлична повідомили, що низка економічних показників та заходів потребують доопрацювання. Проект Програми прийняли за основу, потрібно внести зміни та доповнення- час на це є, по-іншому не буде.

Що стосується обласного бюджету на 2020 рік, то повноцінно він буде розглядатися у лютому наступного року. Зараз розглядаються лише загальні цифри, виключно для фінансування захищенних статей. Але проблеми вже очевидні, бюджет буде слабшим, ніж у попередньому році.

Наприклад, фінансова підтримка закладів культури (театри, філармонія, художні та музичні колективи) зменшена у 4 рази- зі 146 млн.грн у цьому році до 38 млн.грн. у проекті обласного бюджету на 2020 рік. Цього достатньо лише на три місяці. На жаль таких прикладів багато. Тому надалі обласній адміністрації потрібно буде відстоювати інтереси мешканців регіону та вирішувати ці питання разом із Кабінетом Міністрів України, Мінфіном та Бюджетним комітетом ВРУ.

 

 

comments powered by HyperComments