У Харкові судитимуть директора підприємства, який «нагрів руки» за рахунок бюджету

Середа, 11 грудня 2019, 10:24
Близько 1,7 мільйонів гривень привласнив керівник харківського підприємства, яке повинно було провести реконструкцію дренажного колектору паркової зони в заплаві річки.
У Харкові судитимуть директора підприємства, який «нагрів руки» за рахунок бюджету

Як повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області, ці роботи не було виконано, а директор підприємства потратив гроші на власний розсуд.

За словами керівника місцевої прокуратури Руслана Скуратовича, директор підприємства, будучи службовою особою, привласнив грошові кошти у розмірі близько 1,7 млн грн, які отримав із державного бюджету на виконання робіт з проведення реконструкції дренажного колектору паркової зони в заплаві річки. Зазначені роботи не було виконано, а директор підприємства використав бюджетні кошти на власний розсуд. У результаті вказаних дій державному бюджету  завдано збитків на суму близько 1,7 млн грн.

Судом задоволено позовну заяву місцевої прокуратури про стягнення незаконно отриманих з державного бюджету коштів. Але керівник підприємства створював перешкоди виконанню рішення суду. В подальшому він укладав договори з іншими комунальними підприємствами, отримуючи нові кошти з державного бюджету.

«Харківською місцевою прокуратурою №3 повідомлено про підозру одному з керівників підприємств м. Харкова за фактом заволодіння грошовими коштами в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України) та за фактом умисного невиконання судового рішення, яке набрало законної сили (ч. 2 ст. 382 КК України)», - йдеться у повідомлені.

Санкції статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років, конфіскацію майна та позбавлення права обіймати певні посади протягом 3 років.

Нагадаємо, у листопаді двом керівникам одного з Департаментів Харківської міської ради повідомлено про підозру щодо розтрати майна територіальної громади Харкова на суму 5,3 млн. грн. (ч.5 ст.191 КК України). Упродовж 2016-2018 років службовими особами було укладено ряд договорів з суб’єктом господарювання про закупівлю робіт, зокрема з капітального ремонту вулиць міста. Під час заміни асфальтного покриття, керівники одного з Департаментів Харківської міської ради здійснили розтрату комунального майна, шляхом передачі підряднику асфальту за заниженою ціною.

Пізніше органи прокуратури Харківської області за результатами розслідування повідомили про підозру ще чотирьом керівникам одного з Департаментів Харківської міської ради щодо розтрати майна територіальної громади. Сума шкоди збільшилася ще на понад 900 тис. грн, а загальна сума складає понад 6 млн грн

comments powered by HyperComments