Харківська СБУ викрила групу, яка виготовляла підроблені дипломи для бойовиків «ДНР» (ФОТО)

Субота, 4 липня 2020, 14:16
Організувала масштабне виготовлення підроблених дипломів українських вишів група мешканців Харківської та Київської області.
Харківська СБУ викрила групу, яка виготовляла підроблені дипломи для бойовиків «ДНР» (ФОТО)

Клієнтами зловмисників були учасники незаконних збройних формувань, які використовували підробки для просування по службі та отримання фейкових офіцерських звань, повідомив керівник прес-служби СБУ у Харківській області Владислав Абдула.

Оформлення замовлень здійснювалося на спеціально розроблених інтернет-сайтах, а оплата ‒ через електронні перекази. Після виготовлення документи поштою відправляли до окупованих районів Донеччини через тимчасово підконтрольні окупантам ділянки українського кордону.

За даними слідства, щомісяця зловмисники виготовляли та збували майже сотню підроблених дипломів. Вартість одного становила у середньому 500 доларів США, залежно від рівня вишу. Учасники групи використовували при виготовленні фальшивок номери справжніх дипломів, виданих раніше.

Нагадаємо, раніше на Харківщині співробітники Служби безпеки України припинили функціонування механізму нелегального переправлення до РФ українців та вихідців із азійських країн. Серед клієнтів групи були, зокрема, фігуранти кримінальних проваджень, які знаходяться у загальнодержавному та міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.

У січні на Харківщині CБУ попередила контрабанду комплектуючих до військових літаків. Контрабандою займалася група харків’ян, фахівців в авіаційній галузі.

Нагадаємо також, що у листопаді минулого року на Харківщині контррозвідники та слідчі СБ України викрили механізм фінансування терористичних організацій «Л/ДНР» через оборудки із соціальними виплатами. Організував протиправну схему переселенець із Луганщини, який тривалий час проживає в Харкові. 

comments powered by HyperComments