У Донецьку розвиток російської мови заборонено судом

Четвер, 19 серпня 2010, 15:22
Донецький апеляційний адмінсуд скасував рішення облради від 2006 року про вільний розвиток і використання російської мови в Донецькій області. Про це заявила заступник голови Донецького обласної організації Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка Марія Олейник.
У Донецьку розвиток російської мови заборонено судом

Пані Марія Олейник повідомила, що таке рішення суд ухвалив 16 липня 2010 року після більш як 4 років довгих судових розглядів.

Олейник розповіла, що впродовж 4-х років, поки йшли судові розгляди, облрада приймала програми про розвиток російської мови і російської культури в регіоні на виконання цього рішення.

Так, рішенням сесії облради від 26 вересня 2008 року депутатами була ухвалена програма розвитку російської мови і російської культури в Донецькій області на 2008-2011 роки.

Зокрема, ця програма передбачала фінансування з обласного бюджету у розмірі 7 млн. 343 тис. грн. таких напрямів, як: оновлення бібліотек шкіл книгами російської художньої літератури (в обсязі 1 млн. 800 тис. грн.); на оновлення і модернізацію науково-методичної бази кабінетів російської мови, забезпечення шкіл електронними дошками (600 тис. грн.).

Також гроші виділялися на факультативні курси російської мови в школах (360 тис. грн.); на підвищення кваліфікації та стажування вчителів шкіл і викладачів вишів у містах Росії; на проведення олімпіад, конкурсів, турнірів з російської мови тощо.

Олейник стверджує, що 18 травня 2006 року сесія Донецької облради ухвалила незаконне рішення "Про вільний розвиток і використання російської мови в Донецькій області", оскільки була порушена процедура при винесенні цієї постанови на розгляд депутатів. 23 травня 2006 року до Ворошиловського адміністративного райсуду Донецька було подано позов про скасування цього рішення облради.

Проте рішення, яке скасовує вільний розвиток російської було ухвалено лише 16 серпня 2010 року.
 

Нагадуємо, що мова є генетичним кодом нації і Україна повинна впершу чергу дбати про розвиток української мови.

comments powered by HyperComments