Харкiв

20:13
Дорогі брати і сестри! Ще вчора на вечірній молитві ми почали відчувати порожнечу на початку молитовного правила. Там, де ще до вчорашнього дня лунав радісний пасхальний тропар, раптом утворилася пустка. Пустка така відчутна аж до часу, коли урочисто залунає на вечірні дня П’ятдесятниці «Царю Небесний». І це один із виховних засобів Східної Церкви: через обряд дати нам співпережити той важкий відповідальний період, який настав для громади учнів Христа, які мали б згодом стати Церквою, в десять днів, насичені молитвою, роздумом, вщерть насичені переживаннями – днів між вознесінням Господа Ісуса Христа і Зісланням Святого Духа. Нам, коли читаємо кілька рядків Євангелія від Луки чи трохи докладнішу розповідь Діянь святих апостолів, написаних тим самим євангелистом Лукою, здається, що це лише одна мить в історії спасіння. Але пригадаймо які-небудь важкі, відповідальні десять днів із власного життя.
15:52
Сьогодні у прес-центрі “Майдан Свободи” відбувся круглий стіл, присвячений нещодавно ухваленому державному бюджету України на 2010 рік. Під час обговорення було зазначено, що Харківська область займає третє місце в Україні за розмірами виплат у державний бюджет, але за видатками із державного бюджету наша область стоїть на сьомому місці. Учасники ефіру проаналізували соціальні виплати, закладені в бюджет, реальність такої програми та відображення такого навантаження в інших галузях економіки.
20:03
Наприкінці квітня перші кроки до єднання опозиції зроблено в столиці. Чи триватиме єдність довше травневих свят, побачимо. В Харкові утворено один з перших обласних «Комітетів захисту України». Але обставини його творення не додадуть оптимізму прихильникам опозиції.
19:13
Концертна програма була присвячена Дню Матері, який припадає на другу неділю травня місяця. Організатором дійства став харківський осередок ВО “Свобода”. Концерт розпочався грою на традиційних українських інструментах, але його продовжили пісні різного жанру, навіть англомовні. Саме в такий спосіб відпочивали харків’яни від комуністичних прапорів та парадів, про які вже цілий тиждень говорять ледь не на всіх каналах радіо та телебачення.
20:30
8 травня вважають днем закінчення війни в Європі, тому саме сьогодні біля каменю УПА в Молодіжному парку архієпископ Ігор (Ісіченко) Української Автокефальної Православної Церкви відправив панахиду за спокій полеглих душ у тій жорстокій, совєтсько-німецькій війні. Організатором заходу був Конгрес Українських Націоналістів, а, зокрема, промову на захист УПА в роки Другої Світової війни вів голова обласної управи Братства ветеранів ОУН-УПА Володимир Столярков.
21:11
8 травня виповнюється 65 років закінчення совєтсько-німецької війни (та загалом Другої Світової війни в Європі). Найстрашнішої війни в історії людства, яка забрала десятки мільйонів людських життів та залишила за собою ще більше понівечених доль.
18:47
На закритому для преси та інших ЗМІ засіданні представники харківських проукраїнсько-налаштованих політичних партій та громадських організацій підписали документи про об'єднання всіх ресурсів, в тому числі і матеріальних, та запропонували низку схем розвитку держави і ефективної боротьби проти дієвої на сьогоднішній день в Україні влади.
13:29
Політика нового президента України приголомшила не тільки мене. Події, важливість яких можна визначити як екстраординарні, мерехтять, зливаючись в коло пропелера літака. Ми не встигаємо дати оцінку одній, як вже на екранах ТБ нашаровується друга, третя тема. І одна - гірша іншої! Вірніше - страшніша від попередньої! Тому, відійшовши в бік, варто підвести підсумок і сказати: нам ще недостатньо фактів для того, щоб оцінити ситуацію як катастрофічну? Як на мене - більше чим достатньо! І шукати якісь додаткові факти або відтінки - все-одно, що заглядати в очі мертвому.
11:01
Опозицію образів Василя Стуса відчув викладач Харківського національного університету Григорій Савчук. Про це мова йшла на зібранні культурно-мовного клубу “Апостроф”, яке проходило 4 травня у книгарні “Є”. При обговоренні життєвого і творчого шляху В. Стуса присутні в залі показали високий рівень знань української літератури та мови.
14:03
У свій час видатний український громадсько-політичний діяч В'ячеслав Липинський зазначив, що первородним гріхом українців є ідейний хаос в політиці і брак організаційної дисципліни. Усвідомлення природної гріховності людини загалом допомагає людству формувати і підтримувати моральні принципи, життя без яких уже давно б закінчилося на планеті Земля.