Інтерв’ю з Романом Черемським

Жанна Титаренко  |  Четвер, 1 квітня 2010, 15:01
Як відомо, організація “Спадщина”, що розташована за адресою: вул. Сумська, 44/2, є знаним українським освітнім та культурним вогнищем Харкова. Про діяльність “Спадщини”, а також Спілки Української Молоді (СУМ) та фонду ім. Гната Хоткевича “Справжній Варті” розповів комендант приміщень Роман Черемський.
Інтерв’ю з Романом Черемським

Як зараз працює громадська організація “Спадщина”? 

 - “Спадщина”, СУМ,  Фонд ім. Гната Хоткевича у цілому працюють у нормальному робочому режимі, незважаючи на ті серйозні проблеми, які для нас створюють Управління комунального майна та приватизації і деякі представники Харківської міської ради. Звичайно, багато енергії йде на захист приміщення. Але проводяться освітні програми, різні заходи, поїздки, продовжується видання газети “Український простір”, відбуваються зустрічі з молоддю, семінари, щовівторка приходять представники різних релігійних конфесій тощо. Щойно пройшов майстер-клас із написання сайтів на джумлі, це таке вільно поширюване програмне забезпечення. Найближчим часом відбудуться традиційні весняні табори "Слобідська Січ", продовжуватимуться поїздки по різних містах України, у Карпати та Крим. Проводяться курсові програми, такі як курси журналістики, розмовної української мови, практичної відеозйомки і монтажу, курси режисури кіно.

Які Ваші плани щодо подання апеляційної заяви в зв’язку з рішенням Господарського суду Харківської області про ваше виселення?

 - Ми приготували дуже ґрунтовну та змістовну апеляційну заяву, яка вже подана у передбачений законодавством термін. Ми будемо й надалі захищати наші інтереси в суді, тим паче, що представники позивача не здатні гідно і професійно відстоювати корисливі інтереси своїх замовників, бо вони не можуть відповісти на жодне запитання, доки його не переформулює суддя, часто відповідаючи, мовляв, читайте позовну заяву. Звісно, що на суддів чинився тиск і рішення було ухвалене відомим у нашій корумпованій країні чином. Ми розуміємо, що наступний апеляційний розгляд буде складним, бо тиск на нас як чинився, так і продовжує чинитися.

29 березня відбулися збори правління “Спадщини” та проводу СУМу, де ми прийняли дуже важливе рішення, щодо  планів підготовки до виборів місцевих органів влади і мера.

Це, здається, перший випадок, коли Ви збираєтесь іти на вибори?

 - До рішення Господарського суду, у нас такі ідеї були, але ми не зважувалися на такий крок. Бо ми - громадська культурницька організація. Після такого рішення суду, нас просто змушують піти на вибори. Були проведені переговори з різними осередками партій. Ми остаточно прийняли рішення, що йдемо на вибори, створюючи блок. Це буде, власне, блок, опозиційний до теперішньої місцевої влади. Він має об’єднати всіх, хто незадоволений нинішнім станом речей, нинішньою міською та обласною владою. Зараз уже починає розроблятися програма, незабаром будуть представлені ті, хто йтиме від нас у місцеву раду та кандидат на посаду мера. Очікуємо, що нас будуть блокувати в місцевих ЗМІ, але ми будемо працювати через усі можливі канали масової інформації.

Якими ще нагальними питаннями Ви зараз займаєтеся?

 - На зборах було прийнято рішення про створення охоронних дружин товариства “Спадщина”. Тобто, ми створюємо організаційну підструктуру, яка буде займатися фізичним захистом приміщення у разі спроби його захоплення. Крім того, це буде фізичний вишкіл молоді, бо проводитимуться тренування. В разі, якщо апеляція буде програна, і буде залишено рішення про виселення, то фізично будемо не пускати сюди виконавців. Ми вважаємо, що закон у справі нашого виселення було брутально потоптано.

Ця дружина буде займатися лише охороною приміщення?

 - Зараз знову підіймається питання, щодо знесення Каменю на честь загиблих воїнів УПА - нещодавно на засіданні обласної ради було порушено це питання. Ми фактично його вже багато років охороняємо, і тому багато актів вандалізму було попереджено завдяки такій діяльності наших хлопців.

Вишкільним табором для наших людей буде Слобідська Січ в першій половині травня. Це також буде підготовка охоронних дружин, які будуть захищати ці приміщення, які ми законно займаємо.

Хто може приєднуватися до Вашого майбутнього блоку?

 - Усі, хто погоджуватимуться з програмовими засадами, можуть увійти до нашого блоку. Ми однозначно переконані, що пройдемо в міську раду. Нас змусили піти у владу і ми підемо відстоювати інтереси громадян міста, які незаконно утискаються та ігноруються.

Дякую за відверту розмову.

 

comments powered by HyperComments