Сергій Дзядик: «Головною метою фестивалю є виховання молоді та підвищення самооцінки, аби молодь не відчувала жодних комплексів у плані української мови, культури і пісні»

Жанна Титаренко  |  Вівторок, 21 червня 2011, 10:08
Виконавчий директор фестивалю «Зашків – 2011» Сергій Дзядик розповів про зародження фестивалю, учасників, гостей та мету проведення цього дводенного заходу.
Сергій Дзядик: «Головною метою фестивалю є виховання молоді та підвищення самооцінки, аби молодь не відчувала жодних комплексів у плані української мови, культури і пісні»

Скажіть будь-ласка, для Зашкова – це перший фестиваль імені Євгена Коновальця?

– Це шостий фестиваль. У 2006 році був перший. Цього року – 120-річниця з Дня народження Євгена Коновальця, тому ми доклали всіх зусиль аби зробити фестиваль більш масовим і святковим.

У кого виникла ідея фестивалю і хто підтримав?

– Ідея фестивалю зародилася в управлінні у справах сім’ї молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації. Перший фестиваль організовували молодіжні громадські організації. Мене обрали виконавчим директором фестивалю. Цього року основними організаторами є Львівська обласна рада, обласна адміністрація.

Скільки колективів та виконавців було залучено до участі у фестивалі?

Близько 25 виконавців. Під виконавцями я маю на увазі не лише солістів, які виступають окремо, а й хори та інші колективи. Від першої дня до першої ночі ці виконавці радували гостей фестивалю. Це й бардова пісня, і реп, і рок. Це різні стилі, але всіх їх поєднала українська мова.

Тобто всі виступали лише українською мовою? Іноземними нічого не було?

– Так. Навіть вдалося знайти україномовну команду КВК. Це команда з Галицької ліги, яка є єдиною україномовною лігою. Тобто ми залучили до участі в фестивалі лише україномовні команди і колективи.

Ми запрошували молодь із кожного району Львівської області. У зборі учасників суттєво допомогло управління освіти, молоді та спорту. До нас направили школяриків із різних сіл та відомі гурти дорослих виконавців..

Більша частина гостей завітали на фестиваль увечері. Їх чисельність сягала 10 тисяч.

Чому місцем проведення фестивалю обрали саме Зашків?

– Тому що саме тут народився Євген Коновалець. Тут є його садиба, де він народився і жив, ходив до школи. Ми хочемо, щоб люди знали більше про Євгена Коновальця. 14 червня виповнилася 120-та річниця від дня його народження тому на вихідних відбувся такий фестиваль.

Однією метою фестивалю є вшанування пам’яті Євгена Коновальця. А можливо є ще якась інша мета?

– Популяризувати українське. Привчати молодь до українського. Дати їм найкращі українські зразки, щоб вони не відчували ніяких комплексів. Тобто щоб вони приїхали і їм сподобалося. Щоб підняти рівень самооцінки молоді.

Вони мусять будувати Україну, і вони мусять її любити та поважати, тому ми показали їм найкраще, щоб вони тягнулись цієї планки. Виховання молоді, це мабуть, більша мета ніж вшанування пам’яті.

Дякую за розмову.

comments powered by HyperComments