ЗМІ Білорусі: За ідеологічною імперською лузгою ховається війна за власність та владу

Четвер, 27 жовтня 2011, 13:22
В інтерв'ю білоруській службі "Радіо Свобода" політолог Володимир Подгол відзначає, що слава головного інтегратора після публікації статті в газеті «Известия» переходить від Лукашенка до Путіна. "Це реанімація імперської ідеології, під якою - порожнеча.
ЗМІ Білорусі: За ідеологічною імперською лузгою ховається війна за власність та владу

Путін, Назарбаєв і Лукашенко "на папері малюють і вбивають в мізки людям. Мовляв, ви потерпіть, ось-ось постане загальний Євразійський простір, і відтоді заживемо щасливо". Проте у них "нічого не може постати, щось знову зруйнується після таких декларацій, але вже не в Європі, а за Смоленськом". Якщо держава не прагне побудувати себе, відбудувати до дрібниць, у деталях свій власний дім, а намагається зробити багато прибудов, то "опірний каркас" будинку може не витримати. А в цьому союзі що головне?

Олександр Лукашенко заявив, що коли не буде рівних умов в новому союзному об'єднанні, тоді навіщо воно? Під всією цією імперською ідеологією - порожнеча. Можливий наступний варіант. І Назарбаєв, і Лукашенко вимагатимуть від Росії кількох речей. Лукашенко - внутрішніх російських цін на енергоносії, без всякого мита. А ще Лукашенко та Назарбаєв забажають від росіян рівного доступу до труби. І Путін може пійти на це. Але взамін він обов'язково скаже: продайте нам своє майно. Загалом, імперська риторика буде панувати до президентських виборів в Росії, а потім все знову стане на прагматичні рейки. За цією ідеологічною імперською лузгою прихована холодна війна - війна інтересів, війна за власність, війна за суверенітет, війна за політичну владу".

... Останнім часом події навколо України постали в один ряд з кремлівськими новинами. Міркування про можливі наслідки для країни суду над ЮлієюТимошенко почали доповнюватися прогнозами щодо здійснених та скасованих зустрічей українських керівників в Брюсселі, Донецьку і в Петербурзі. Яке місце може посісти Україна в єдиних просторах Європи та Росії?  На думку оглядача видання Euramost  Романа Яковлевського, все більша кількість спостерігачів за цим політичним спектаклем схиляється до думки, що жорсткість, а часом і жорстокість до підсудної викликана страхом Януковича перед реальним конкурентом.

А диригує ним так звана "партія війни", до якої за доброю радянською традицією належить і шеф органів держбезпекикраїни Валерій Хорошковський. Проте на відміну від радянської України, де республіканське КГБ було московською філією, нинішній керівник Служби безпеки України є ще й відомим олігархом, власником найбільшого телевізійного холдингу. Йому, як і іншим олігархам, що привели Януковича до влади, жодні конкуренти не потрібні. У тому числі й російські. Проросійськість Януковича виявилася міфом. А  "газова принцеса", яка опинилась за гратами, стає розмінною картою в затіяній з Кремлем грі за дешевий газ.

... Іронічні зауваження Путіна лукашенківські ЗМІ замовчують, відзначає оглядач видання «Наша ніва». Ні агенція БелТА, ні більшість телеканалів не згадують іронічні зауваження Путіна про "трансформацію свідомості" Лукашенка. Вони були ясним натяком на кон'юнктурність статті, опублікованої главою Білорусі в газеті «Известия». У свою чергу, «Советская Белоруссия» надрукувала двозначну редакційну статтю. В ній вона ставить питання: "А чи вигідний нам Євразійський союз?". Власне, вже таке формулювання проблеми виглядає крамольним для русофілів. Щоправда, газета недалеко просувається в своєму аналізі і сходить до звичної антиопозиційної пропаганди.
 
 


 

comments powered by HyperComments