Хто переможе? Або чому працівники міліції не можуть розігнати мовний майдан?
Два дні поспіль співорганізатора Мовного майдану Дмитра Пилипця викликали до суду. Перший раз про судове засідання повідомили за 1 годину 10 хвилин до його початку. Наступного дня – цей інтервал збільшився на 20 хвилин.
Дмитро Пилипець разом із групою підтримки встигли прийти на початок судового засідання. І як не дивно, суддя Харківського окружного адміністративного суду Котеньов О. Г. погодився на судові дебати, і, навіть, на фото та відео зйомку.
Представники міської ради в черговий раз посилалися на те, що учасники акції заважають руху транспорту, заважають проведенню інших заходів, заважають працівникам міліції і все що завгодно – аж до того, що псують своє здоров’я під літньою спекою.
Розуміючи, що всі ці обвинувачення притягнуті за вуха, Дмитро Пилипець перейшов до активного захисту.
«Акція триває більше місяця. Жодних ДТП в цей період не сталося. Тому вимагаю, щоб Департамент транспорту і зв’язку надав відповідні докази до цих обвинувачень. … Ми не стоїмо на проїжджій частині дороги. А тому не заважаємо руху транспорту. Ми стоїмо праворуч від пам’ятника Шевченку, якщо дивитись на нього обличчям», - зазначив Дмитро Пилипець.
Щодо порушень громадського порядку, чи перешкоджання проведенню інших акцій – жодних фактів за цими обвинуваченнями до суду теж не надійшло.
Й останні закиди, щодо критичної небезпеки для здоров’я учасників акції теж виявилися не обґрунтованими, оскільки учасники акції перемістилися під тінь дерев у парку Шевченка.
Судове засідання тривало більше 4 годин. Суддя Котеньов О. Г. до десятої вечора сидів у дорадчій кімнаті.
Стомлені учасники судового процесу вже не витримували такого затяжного очікування на судове рішення
Так, Котеньов О. Г. попри все ухвалив рішення заборонити проведення акції на підтримку української мови, але склалося таке враження, що інші варіанти він теж прораховував.
Сьогодні, у зв’язку з судовою забороною, учасники акції перемістилися в іншу частину парку Шевченка – до пам’ятника футбольному м’ячу.
Надалі, учасники акції щодня подаватимуть повідомлення на продовження акції, обираючи за місце проведення різні частини саду Шевченка та міста Харкова.
Навіть, якщо суди над організаторами акції відбуватимуться щодня, зупинити продовження акції саме у такий спосіб неможливо. Навіть, якщо всі суди будуть програні, акція на захист української мови продовжуватиметься. Бо перемагає правда. Перемагає чистота любові до ближнього і щира віра. Віра у Бога і віра у світле майбутнє.