«Якщо Євромайдан програє, пів-України сяде за грати» - керівник харківського загону самооборони Андрій Руденко
Про місцевий загін «Справжній Варті» погодився розповісти його керівник Андрій Руденко.
- Андрію, коли розпочав працювати харківський загін?
- З 2-го грудня, коли Євромайдан «переїхав» до пам’ятника Шевченку. Під час проведення мітингу ми оголосили, що потрібні люди на охорону. Бажаючі підходили, я їх записував. Перелік щодня оновлюємо, адже долучаються нові люди. До створення самооборони вдаються люди в різних містах. Все почалося в Києві. Там була створена перша сотня самооборони. На основі цього ми вирішили зробити загін у Харкові. Гадаю, якщо Євромайдан програє, пів-України сяде за грати.
- Які функції загону самооборони?
- Це самоорганізований загін для того, щоб охороняти заходи, які проводимо в Харкові. Ми не збираємось когось бити, заламувати чи захоплювати. Наша ціль - це просто охорона. Якщо ми бачимо підозрілу людину, ми повідомляємо про це міліції, яка охороняє масовий захід. Ми не є бойовою структурою, яка чітко підпорядковується наказам. Просто забезпечуємо порядок.
- Які інструкції ви даєте тим, хто тільки приєднався?
- Якщо людина палить або вживає алкоголь, її мають відвести вбік, тому що тут громадський захід, а ці дії – порушення громадського спокою. Також представники народної самооборони повинні контролювати, чи є на акції якісь дивні люди, повідомляти, якщо побачать їх.
- Якісь інциденти вже траплялися?
- Минулого тижня вкрали генератор, коли ми вивантажували обладнання. Нас було двоє. До нас підбігли 10 хлопців, запитали, чи допомогти. Ми відмовились, але нас відштовхнули і зникли, вигукуючи погрози. Наряд міліції приїхав аж за годину.
- До речі, чому ви не довіряєте охорону міліції? На харківському Євромайдані часто можна почути, що місцева міліція стежить за порядком, поводиться толерантно…
- Міліція – це державна структура, а держава на сьогоднішній день для нас – ворог. Ми створили загін, щоб не було провокацій. Поки все спокійно. Сподіваюсь, що і надалі так залишатиметься.