Дмитро Пилипець: «Людям не потрібно нічого боятися. Максимальна публічність порою рятує робочі місця»
– Пане Дмитре, чи могли б ви прокоментувати цю ситуацію?
– Мене так і не звільнили. В понеділок я не вийшов на роботу через те, що захворів. Про це повідомив керівництву лікарні. Але коли я повернувся на роботу у вівторок, мені заявили, що керівництво має намір мене звільнити. І все через те, що того дня я не вийшов на роботу через хворобу. Вони вважають що це достатня підстава для звільнення. Спочатку мене спонукали написати заяву про звільнення за власним бажанням, а потім – погрожували звільнити в зв’язку з «прогулом». Ввечері я висвітив цю інформацію на харківському Євромайдані, яка згодом потрапила до засобів масової інформації. Це дало результати: я не тільки не втратив роботу, а й навіть не отримав догани за те, що не був на роботі. Тобто мораль сєй басні такова: максимальна публічність, максимальне висвітлення проблеми може привести до того, що сили зла не перемагають, а програють.
– Як ваше керівництво прокоментувало своє рішення?
– Спочатку в них була така позиція: їм достатньо мене звільнити через те, що я пропустив один робочий день через хворобу. Але на мою думку, їм просто дали таке завдання. В мене є інформація, це все зроблено по замовленню керівництва нашого міста. За їх намірами я повинен бути звільненим з роботи і таким чином втратити джерело матеріального прибутку. Але це їм не вдалося зробити.
– Ваше керівництво знало про вашу діяльність?
– Звісно знало. Я спілкувався на цю тему з головним лікарем. Він тоді наголосив, що в робочий час я повинен працювати, а в вільний можу робити все, що не заборонене законом. Я сподівався, що він буде дотримуватися цієї домовленості. Але, на жаль, нашим містом керує Кернес. Тому наш головний лікар забув про ту домовленість, причепився до якоїсь дрібниці. Таким чином він думав звільнити мене з роботи. Але нічого не вийшло. В середу на харківському Майдані я закликав усіх, в кого виникли проблеми на роботі, кого викликають «на килим» чи якимсь чином погрожують та залякують, звертатися до організаторів. У нас є фахові спеціалісти, юристи. Ми захистимо людей від бандитів, які поки ще при влади.
– Чи знаєте ви особисто людей, в яких також були проблеми з роботою?
– Так, до нас періодично надходять такі повідомлення. Люди, які працюють, навчаються, жаліються нам на свої проблеми. Поки що до звільнення або відрахування з вишів справа ще не доходила. Але на студентів, викладачів, лікарів, які приходять до нас на Майдан, починають тиснути. В цих випадках я кажу, що людям не потрібно нічого боятися. Максимальна публічність порою рятує робочі місця. Від цього не стає гірше, а навпаки – краще.