Святослав Піскун: Де зараз ці прокурори? В ж...

Назар Кондратюк  |  П'ятниця, 18 вересня 2009, 15:59
Народний депутат від фракції Партії регіонів, екс-генеральний прокурор України – про злочинців і суддів, розпуск парламенту і свою роль в резонансних справах.
С. Піскун: Я захищаю закон, а не себе.

Основні питання, які цікавлять всю країну: коли припиниться цей цирк у Верховній Раді? Коли народні депутати припинять думати про себе і почнуть думати про людей? У результаті скоро народ України збереться і розпустить Верховну Раду і президента назавжди.

Не можна розпускати всіх і назавжди. Я вважаю, що у Верховній Раді повинні працювати більше професійні політики і юристи. А бізнесмени мають займатися бізнесом. На жаль, Верховна Рада переобтяжена бизнес-интересами, і це негативно впливає на ефективність його роботи. Єдиний спосіб вийти з даної ситуації – це вибори по відкритих списках або повернення до мажоритарної системи виборів, щоб кожен депутат звітував перед своїми виборцями, а не всі скопом і ні перед ким.

Чи хочете Ви ще побувати в кріслі прокурора?

Від мене тут мало що залежить. Відновлюючись на посаді генерального прокурора, я захищаю в першу чергу закон, а не себе. І доводжу не собі, а президентам України – як Кучмі, так і Ющенку, – що жоден з них не Господь Бог і що закони на них розповсюджуються точно так, як і на мене і на вас.

Не соромно всім вам: прокурорам, суддям, генералам міліції – бути в прямій залежності від тих, кого не раз судили і садили? Коли дивлюся на Кузьмука (колишнього міністра оборони), виникає питання: що б він зробив, будучи при владі, з воєнкомом (майором, підполковником), якби той призвав до армії судимого?

Я не хочу вимовляти високопарні фрази про те, що хочу світ зробити краще. Я намагаюся робити так, щоб він не ставав гіршим. І я сподіваюся, що ті люди, які спілкуються зі мною в парламенті або просто у дворі мого будинку на Оболоні, щоб ці люди не стали гіршими, а тільки кращими. Ось це – мета мого життя: намагатися змінити світ на краще.

Я творець, я дуже рідко руйную. Але я дуже суворий і принциповий до злочинців, що особливо скоїли злочини в другий, третій і більше разів. Перший раз можна оступитися, а ось вже наступні рази – значить, людина непоправна. Прокурор не може бути добреньким, він повинен бути добрим і справедливим.

Чому ви не встали на захист Цушко, коли він прийшов на ваше прохання на ваш же захист при інциденті в ГПУ?

Це неправда. Я не тільки встав на захист Цушка, я робив неодноразово заяви як генеральний прокурор України про те, що Цушко чесно і гідно виконав свій обов’язок міністра внутрішніх справ. Він прийшов не на моє прохання, він прибув в прокуратуру на прохання працівників прокуратури, які були закриті в кабінетах, і їм загрожувала реальна небезпека. Люди дзвонили в міліцію і вимагали втручання Цушка в процес.

Те, що Генеральна прокуратура перевернула кримінальну справу з ніг на голову і почала звинувачувати в чомусь Цушко, – це було політичне замовлення керівництва держави Україна, яке, на свій сором, окремі діячі Генеральної прокуратури виконували. Я думаю, прийде час, і ті люди, які дійсно скоїли злочин в Генеральній прокуратурі, притягатимуть до кримінальної відповідальності. А прокурори і слідчі, які умисне або ненавмисно спотворювали матеріали кримінальної справи, будуть покарані в дисциплінарному або кримінальному порядку.

Невже у Вас, колишнього генерального прокурора, не було бажання свого часу дати по руках Павлу Костенку за підбурювання до рукоприкладства відносно представника правоохоронних органів (у лютому 2007-го народний депутат від БЮТ Павло Костенко нібито ударив працівника Державтоінспекції, що зупинив його на черкаській трасі за перевищення швидкості)? Можливо, тоді не виникло б бажання стріляти по живій людині у Лозинського?

Мені нічого не відомо про такий випадок з Костенко. А з приводу Лозинського заявляю, я це говорив з першого дня: злочинець повинен сидіти у в'язниці. І те, що передбачуваний вбивця досі на волі, на совісті наших доблесних оперативних служб, МВС і СБУ.

Свого часу три прокурори областей звернулися до президента України Кучмі з рапортами, в яких звинуватили Вас в бажанні притягати до кримінальної відповідальності по справі Гонгадзе Леоніди Даниловича. Їх звернення було підставою для Вашого звільнення з посади генерального прокурора України. Скажіть, будь ласка, де в даний час працюють ці прокурори і чи немає у Вас бажання притягати їх до відповідальності за наклеп?

Я шокований Вашою обізнаністю. Навіть забув про це. Де зараз ці прокурори, я Вам відповім: у Ж... Це перше. По-друге, історія показала, що все-таки мною справа Гонгадзе розслідувалася правильно, і народ України ще мені подякувати за перші справи, які я вів проти влади, – це справа журналіста Александрова і справа Георгія Гонгадзе.

 

comments powered by HyperComments