Добкін: ми звикли бути першими. Це вже стало почесним обов'язком

Ростислав Касьяненко, Микола Кузнецов  |  Понеділок, 16 лютого 2009, 11:37
Про те, чому Михайло Добкін гордий за Харків, чому його підтримали представники ВР, читайте в інтерв'ю М. Добкина «Міській Варті».
Михайло Добкін: Ми звикли бути першими!

Нагадаємо, що 12 лютого в Конституційному Суді України відбулося слухання справи за конституційним поданням Харківської міської ради про офіційне тлумачення положень деяких статей Конституції України та закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Харківська міськрада створила прецедент, ставши першим органом місцевого самоврядування, що звернувся в Конституційний Суд України з проханням дати тлумачення прав місцевих рад.

Після закінчення пленарного засідання представник Харківської міськради в КСУ Харківський міський голова Михайло Добкін сказав:

– Я мав честь представляти Верховну Раду на п'яти засіданнях (Конституційного Суду України, – авт.), зараз представляю Харківську міську раду. Я думаю, що сьогодні (12 лютого, – авт.) та дискусія, що була в залі засідань, зайвий раз підтвердила нашу правоту в тому питанні, що без роз'яснення Конституційного Суду дуже складно приймати рішення, які будуть йти на користь територіальним громадам.

І мова йде вже не тільки про Харків. Хоча сьогодні саме харків'яни, в принципі, сталі початківцями в плані роз'яснення питання, що хвилює практично всі територіальні громади України.

А вас не бентежить, що Харків знову першим пішов?

Мене це не бентежить – мене це радує. Ми звикли бути першими. Для нас це вже стало почесним обов'язком.

На яке рішення Конституційного Суду ви розраховуєте?

Було б абсолютною неповагою до високого суду в будинку КС передбачати його рішення. Ми приймемо кожне. Але, на мій погляд, ті слова, які звучали від представника профільного комітету Верховної Ради, шановного народного депутата Юрія Богдановича Ключковского, ті доводи, які висловлював (я вважаю, у підтримку нашого рішення) представник Верховної Ради, високошановний Анатолій Олександрович Селиванов, говорять про те, що сьогодні не було різних точок зору. Були питання в шановних суддів, але, швидше за все, для того, щоб чіткіше сформувати своє відношення до питання й з'ясувати свою позицію (в тому числі, через наше відношення до тих або інших положень Конституції й законів) і прийняти правильне рішення, що буде мати дуже серйозні наслідки. Тому що, з одного боку, якщо нас обмежать у можливості скасовувати раніше ухвалені рішення або вносити зміни в такі рішення, виходить, істотно обмежать повноваження місцевого самоврядування на виконання тих функцій, які прописані в Конституції. А Конституція і так дуже розпливчасто говорить про те, якими правами наділене місцеве самоврядування.

За Вашими словами, в принципі, всі присутні, що представляють тут різні галузі влади, дивляться в одному напрямку, і їх погляди відрізняються лише в нюансах?

Цілком правильно. Ми говорили про те, що є якась казуїстика в законах. Представники Верховної Ради та профільного комітету говорили, що казуїстики нема – є різне тлумачення різними судами, і швидше за все це і є найбільша проблема, вірішити яку можуть лише пояснення Конституційного Суду: як варто трактувати ту або іншу частину Конституції.

Тому, скажемо так, я не можу говорити про позицію суду – це буде абсолютно неправильно. Але Верховна Рада, профільний комітет Верховної Ради, Харківська міська рада фактично мали одну консолідовану позицію з цього питання.

Не виключаю, що на базі ухваленого рішення КСУ за клопотанням Харківської міської ради з ініціативи народних депутатів надалі буде сформульоване відношення Конституційного Суду та тлумачення тих або інших статей, які стосуються діяльність Кабінету міністрів, президента, бо останнім часом присутні постійні прецеденти, коли, скажемо, людина не звільняється указом президента з роботи, а відміняється указ, що призначив його на ту або іншу посаду, що саме по собі вже викликає багато суперечок і різних тлумачень.

Тому, я ще раз повторюю: ми готові бути першими для того, щоб почати цей процес. І може бути, від місцевого самоврядування цей процес піде й вище, і будуть чітко дані роз'яснення, як ми повинні ставитися до тих або інших статей Конституції, за якими законами все ж таки мають жити всі – від Президента й до посадовців на місцях.

Коментар М. Добкіна після закінчення пленарного засідання КСУ. ВІДЕО.
 

comments powered by HyperComments