У Харкові правнучка Каразіна презентувала книгу «Основа. Каразіни» (фото)
Її прадіди заснували живописну перлину Харківщини – Краснокутський дендропарк, відкрили Каразінський університет та зробили чималий внесок в розвиток культури та освіти Слобожанщини. Все це про Ларису Дешко, яка близько двадцяти років досліджує історію свого родинного дерева Каразіних. Про всі свої досягнення в дослідженні родоводу Лариса Дешко розповідає в книгах. Нещодавно відбулася презентація однієї з робіт авторки «Основа. Каразіни».
У своїй книзі Лариса Дешко намагалася розкрити образні портрети Василя та Івана Каразіних крізь призму стилю пуантилізму. Своїх предків авторка зобразила окремими фрагментами: за допомогою відомих висловів Каразіних, за допомогою різних родинних історій та ситуацій.
Лариса Дешко
- Я хотіла створити свій портрет Василя Каразіна, може, трохи по-жіночому вийшло. Я намагалася описати образ свого пращура маленькими крапочками. Мені цікаво було дослідити все: починаючи від різних висловів, якими він оперував, до його добрих справ та діяльності в сфері освіти та культури. А от його вислів «упертість у добрих справах» я розумію як подарунок особисто мені та всім його правнукам. Тому я бажаю всім такої впертості Каразінської, робіть добрі справи, а ще досліджуйте свої родоводи!
Також чималу роль в створенні книги про родовід зіграла інформація про пам’ятники Каразіну. Лариса Дешко повідала учасникам заходу, як створювався пам’ятник Василю Каразіну. Було три проекти пам’ятника, розповідає авторка, які розробляли архітектор Бекетов та скульптор Андріалетті. На першому монументі Каразіна зобразили як митця-мрійника, на другому автори намагалися показати його як педагога, який заохочує дітлахів до навчання, на третьому пам’ятнику, який і був поставлений, - Каразіна зробили в образі впевненої у своїй правоті людини.
Усього до книги увійшло близько двохсот світлин та малюнків, близько половини з яких надруковано вперше, крім того, велику увагу в збірці Лариса Дешко приділяє описам та фотографіям, присвяченим Краснокутського дендропарку, який було створено Каразіним.