На політичній мапі регіону та цілої країни завжди помітне місце займала та займає Українська Національна Асамблея, більше відома як УНА-УНСО.
Після подій Другої Світової війни в Україні, Українська Греко-Католицька Церква стала одним із символів боротьби українського народу проти різноманітних, перш за все совєтських загарбників нашої землі. "Справжня варта" мала нагоду поспілкуватися з представником УГКЦ в нашому місті, настоятелем Свято-Миколаївської парафії о. Миколою (Семеновичем).
Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ на території нашої держави є практично єдиним спадкоємцем колишньої Київської Митрополії Константинопольського патріархату, яка в свій час була незаконним шляхом приєднана до Московської церкви. Саме тому, чимало православних українців покладають свої сподівання на архієпископа Ігоря та його єпархію щодо розбудови в Україні повноцінної Української Православної Церкви, спроможної стати панівною православною юрисдикцією в Україні.
Харківський осередок Всеукраїнського Братства Апостола Андрія Первозваного, що складається з вірян УАПЦ, насправді, є одним з найактивніших українських середовищ нашого краю. Про поточну діяльність місцевого Братства кореспондент "Справжньої варти" розмовляла з її очільником паном Вадимом Приходченком.
УПЦ КП на Слобожанщині лише починає свій поступ і в майбутнє, і з часом, безумовно, буде вагомим чинником релігійного життя регіону. Про Харківсько-Богодухівську єпархію УПЦ КП я розмовляла з її правлячим архієреєм, єпископом Лаврентієм.