За дві хвилини виступу – три брехні. Так спілкується Харківська прокуратура з представниками ЗМІ

Жанна Титаренко  |  Понеділок, 27 лютого 2012, 14:19
Мова йде про масові отруєння людей шкідливими викидами підприємств у мікрорайоні заводу Шевченка та про надання дозволів на викиди підприємству ПрАТ «Харківський коксовий завод».
За дві хвилини виступу – три брехні. Так спілкується Харківська прокуратура з представниками ЗМІ

Люди, що мешкають неподалік Харківського коксового заводу, знову скаржаться на різке погіршення самопочуття і висип шкірних тканин, причину якого лікарі, встановити не можуть.

Разом з тим, в актах перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства «Харківського коксового заводу» було виявлено, що це підприємство щороку викидає в житловий мікрорайон міста Харкова більше ста тонн діоксину та інших сполук сірки. Так, у 2009 році це підприємство викинуло 217,058 тонн діоксину та інших сполук сірки, у 2010 році – 137, 111 тонн (повний документ міститься у вкладених файлах тут)

За 2011 рік Державна екологічна інспекція в Харківській області відмовляється надавати інформацію про об’єми викидів діоксину.

Також було виявлено, що Харківський коксовий завод лише за показниками забруднення грунтів завдав шкоди на суму, що перевищує 14 мільйонів гривень.

За фактом злочину Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області матеріали перевірки з претензіями в порядку статті 97 КПК України направило до обласної прокуратури.

Аби дізнатися, що робить прокуратура для усунення вищевикладених порушень, і чи було хоч когось притягнуто до відповідальності, представники ЗМІ, зокрема телеканалу АТН, звернулися до начальника відділу захисту прав в екологічній сфері Харківської обласної прокуратури Олега Кващука.

«Коксохімічна промисловість і діоксин – це несумісні речі. Діоксин утворюється, коли палять пластмасу, виготовляють пестициди, хімікати», - наголосив Олег Кващук.

Водночас у наукових публікаціях і підручниках пишуть, що при коксуванні вугілля діоксини таки утворюються. Детальніше про це написано тут (починаючи з абзацу № 9).

«У них є дозволи на викиди. Такого роду підприємствам дозволи видають тільки в Міністерстві охорони навколишнього природного середовища. По всіх показниках, стільки їх не міряли – а я проаналізував за останні два роки – порушень немає. У них ліміти, навіть, якщо вони будуть працювати в повну потужність, все одно ці ліміти не будуть перевищувати», - додав Олег Кващук.

Щодо дозволів на викиди від Міністерства охорони навколишнього природного середовища, то  їх таки немає і це є грубим порушенням. Документ розміщено нижче.

А як можна заперечувати факти порушень екологічно законодавства, коли до обласної прокуратури надходили матеріали перевірки від Державного управління охорони навколишнього природного середовища з претензіями в порядку статті 97 КПК України?

Ось і маємо таку відповідь чиновника з середньою швидкістю одна брехня за хвилину.

І така поведінка чиновників, скоріш за все, не є випадковою, оскільки власником одного з потужних джерел забруднення – Харківського коксового заводу – є всім відомий член Партії регіонів, найбагатша людина України – Рінат Ахмєтов. Детальніша інформація про те, до яких структур входить Харківський коксовий завод розміщена тут.

comments powered by HyperComments