В Україні створять Проектний офіс секторальної децентралізації

Середа, 20 липня 2016, 17:33
Для моніторингу та просування реформи децентралізації Мінрегіон ініціював створення нового органу.
В Україні створять Проектний офіс секторальної децентралізації

Робота Проектного офісу секторальної децентралізації здійснюватиметься за підтримки  міжнародних донорських організацій, пише Урядовий портал.

«Проектний офіс має стати комунікаційним центром, який поєднає горизонтальні комунікації між міністерствами й відомствами, які відповідальні за різні сектори реформи децентралізації,  та вертикальні комунікації з місцевим самоврядуванням та регіонами», — наголосив віце-прем’єр – міністр регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час зустрічі з міжнародними партнерами – представниками проектів GIZ, USADE, EDGE, а також партнерами з  ЄС, посольств ФРН, Швеції, Канади.

Він повідомив, що на сьогодні 762 громади в Україні ініціювали об’єднання, 100 майбутніх об'єднаних громад вже отримали позитивний висновок облдержадміністрацій, а 31 громада вже чекає від ЦВК призначення перших виборів у цьому році.

«Зараз проходять останні сесії обласних рад, на яких затверджуються перспективні плани формування громад областей. Отже ми очікуємо, що кількість об'єднаних громад буде збільшуватися. Повний перелік громад, які об’єднаються у цьому році, матимемо на кінець серпня-початок вересня, коли спливе цьогорічний термін подачі документів до ЦВК щодо призначення перших виборів», — наголосив віце-прем’єр-мініст.

Геннадій Зубко окреслив 12 основних секторів: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, адміністративно-територіальний устрій, місцеві бюджети, соціально-економічний розвиток, навколишнє середовище та використання природних ресурсів, ЦНАПИ, земельні відносини, містобудування та архітектура, інфраструктура (транспорт, зв'язок, дороги), культура ЖКГ.

«Ці напрями мають реформуватись на центральному рівні (на рівні міністерств) відповідно до ключової реформи децентралізації. Очевидно, що це має відбуватись у зв’язці з Проектним офісом секторальної децентралізації. А далі – усі прийняті рішення будуть максимально швидко імплементуватись на регіональний рівень. Тоді реформа просуватиметься значно швидше й матиме максимальний практичний ефект», — наголосив міністр регіонального розвитку будівництва та ЖКГ.

Нагадаємо, Старосалтівська є першою об’єднаною громадою в області. 27 березня 2016 року у Старому Салтові відбулися перші вибори депутатів селищної ради об'єднаної територіальної громади та селищного голови. Тепер там вирішують, як жити далі.

Ще одна об'єднана громада — Мереф'янська — утворилася наприкінці березня. 31 липня мешканці Чкаловської селищної ради оберуть голову і 26 депутатів.

Найближчим часом планується створення Пісочінської об’єднаної громади, до складу якої увійдуть Пісочин, Коротич і Березівка.

На останньому пленарному засіданні облради 23 червня ухвалено проект рішення, який передбачає внесення змін в план формування певних територій. Документом передбачено об'єднання Височанської селищної ОТГ (з Бабаївської, Покотилівської селищних та Яковлівської сільської ради Харківського району), Мереф’янської міської ОТГ (з Мереф’янської міської ради та Утківської селищної ради), Малинівської та Чкаловської селищних ОТГ замість Малинівської об’єднаної територіальної громади.

Також у планах — об'єднання громад с. Куряжанка, с. Подвірки, с. Сіряки, смт Солоницівка, смт Пересічне, с. Березівське і с. Курортне. Таке рішення прийнято 22 червня на сесії Пересечанскої сільради.

comments powered by HyperComments