Про нові державні таємниці, що стосуються смертності і захворюваності

Жанна Титаренко  |  Вівторок, 10 січня 2012, 18:02
В Україні існує декілька десятків спеціально відведених територій, на яких відбувається прискорене вимирання людей.
Про нові державні таємниці, що стосуються смертності і захворюваності

Одна з таких зон винищення розташована в Шевченківському мікрорайоні міста Харкова. Захворюваність населення на цій території, за деякими показниками, у 6 разів перевищує захворюваність в інших частинах міста Харкова.

Звісно, лікарі ще з совєтських часів добре засвоїли, як треба вести офіційну статистику, але про смертність вони взагалі намертво мовчать. Тут не допомагають ні інформаційні запити, ні наполегливі прохання – цих даних не показують нікому.

А родичі немовляти, яке народилося мертвим, без ознак наявності скелету, до сьогодні так і не отримали висновків медичної експертизи. Мати немовляти вела цілком здоровий спосіб життя, але в період вагітності мешкала неподалік «Коксохіму».

Нещодавно, Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області встановило, що Харківський коксовий завод лише за показниками забруднення грунтів завдав шкоди на суму, що перевищує 14 мільйонів гривень. Але якими речовинами, і який їхній впив на людей – про це мовчать.  Так це лише грунти. А що ж тоді відбувається з повітрям?..

Приїдьте на кінцеву нумерацію вул. Жовтневої Революції або Власенка після 20.00 і Ви почуєте. Спочатку почне пересихати в горлі, хвилин за 15-20 почнеться легка нудота, а потім, якщо ж Ви все таки нікуди не заховаєтеся, почне посилюватись слабкість у м’язах, може бути запаморочення.

Дозвільні документи на викиди «Коксохім» отримав якимсь особливим способом, без проходження екологічної експертизи, що перечить чинному законодавству України. Але мало того, Міністерство охорони навколишнього природного середовища України дозволило здійснювати викиди отруйних речовин в атмосферу що в 2-3 рази перевищують об’єми гранично-допустимих норм. І це перевищення йде не сумарно, по всьому підприємству, а по окремо взятих цехах (дуже хитро ховаються кінці у воду, тому що в такий спосіб може бути прихована загальна сума викидів, накладання димових потоків один на одного тощо).

Згідно до закону, коли два або більше підприємств розташовані на відстані меншій за 500 метрів один від одного, їх викиди рахують сумарно, і ця сума не повинна перевищувати гранично-допустимі норми (тут же кожен цех рахують окремо).  

Крім того, надзвичайно небезпечні викиди в атмосферу й грунти (зокрема, ртуть, свинець) здійснює підприємство «Термолайф», що розташоване на території «Коксохіму». Але всі ці викиди взагалі нікуди не враховуються. Тобто це є таким своєрідним «бонусом» для здоров’я місцевих мешканців, який надається по спеціальній акції від Міністерства екології, МНС, СЕС та інших державних структур і місцевих чиновників. Велика їм подяка за таку працю на благо українського народу.

Повертаючись до смертності, «Справжня варта» поцікавилась у місцевих мешканців Шевченківського мікрорайону міста Харкова про кількість таких випадків і вік померлих.

«У нашому під’їзді за рік померло 11 людей. Юнакові було 27 років, решта – від 40 до 55», «Багато мруть… Не рахувала скільки й коли»,  «Ні, пенсіонерів тут небагато, раніше вмирають», - такими були відповіді опитаних.

У Шевченківському мікрорайоні міста Харкова зосереджено більше 10 підприємств, що здійснюють атмосферні викиди. Люди щодня вдихають діоксид сірки, оксид вуглецю, оксид азоту та десятки інших сполук. Значна частина мешканців має хронічні захворювання органів дихання. До лікарів звертаються лише при загостреннях хвороби.

«Скільки живу в цьому мікрорайоні, стільки й кашляю. А що тут лікуватися…  Тут багато заводів димить. Ото коли зовсім погано, то посмокчу пігулку від кашлю», - зазначив у розмові один з місцевих мешканців.

А навесні, діти, що мешкають у цьому забрудненому мікрорайоні підпадуть ще під одну державну програму – щеплення БЦЖ. На попечені легені парами сірчаної кислоти та іншими сполуками їм введуть в організм туберкульозну паличку. «Нехай виробляється імунітет проти хвороби, що набуває рис епідемії», - казатимуть лікарі і вводитимуть вакцину на ослаблений зимовим періодом й екологічно-небезпечними викидами організм дитини. А що буде тоді, коли організм не зможе перебороти цю паличку, більшості з нас відомо, - дитина захворіє туберкульозом. От так і працює ще одна державна програма, тільки вона вже охоплює не лише окремо взяті мікрорайони, а всі терени України.

comments powered by HyperComments