Андрій Парамонов

14:04
Сучасна Вільшана за новим адміністративним поділом увійшла до Солоницівського об’єднання територіальних громад Харківського району області.
22:19
Сучасне місто Куп’янськ – районний центр Харківської області, який зберіг свій статус після нинишньої адмінреформи.
12:33
Вперше урочище Андрійові Лози згадується у документі 1627 році в «Книге Большому Чертежу», а 1663 року отаман Яків Чернігівець заснував фортецю Балаклію, куди привів значну кількість черкас.
21:44
Селище міського типу Дворічна до недавнього часу було районним центром, зараз згідно нової адміністративної реформи входить до складу Куп’янського району Харківської області.
23:55
Заснування сучасного села Сінне Богодухівського району Харківської області сягає у XVII століття, це яскравий приклад заселення території вздовж річки Мерло, за якою по лівому берегу проходить Муравський шлях.
11:42
Місто Золочів було засновано у 1677 році осадчим Костянтином Федоровим, який відомий нам по перепису 1660 року як козак полковницької сотні «на коне с пищалью и саблей».
18:10
В якому році було засновано Лиман точно не відомо, приблизно у 1666-1671 роках, полковником Балаклійського козачого полку Яковом Чернігівцем.
18:33
Сучасне село Соколове Зміївського району Харківської області відомо всьому Світу в першу чергу за бій Чехословацького батальйону у березні 1943 року. Мені ж хотілось трішки долучитись до історії фортеці Соколов.
09:49
Сучасне місто Богодухів ми знаємо як районний центр Харківської області на досить жвавій трасі Харків-Охтирка-Суми. Ніщо не нагадує ані жителям, ані гостям міста, що колись це була важлива фортеця поблизу переправи через річку Мерло, так званої Богодухової Гаті, саме за цієї переправи він і отримав свою назву. До речі у документі 1668 році місто так і зветься – Богодухова Гать.
12:34
Серія публікацій присвячена колонізації вздовж рік Ворскла та Мерло починається з міста Вольний, який був центром, через який відбувалось заселення територій на Слобожанщині. Побудова нових фортець вздовж Мерло та Ворскли, заснування міст и сіл Вольновського повіту, прохід переселенців, сутички із татарами та військами гетьманської України, запорізькими козаками, зміна адміністративного поділу і сучасний стан населених пунктів – ось що чекає Вам у цій рубриці. А розпочинаємо звичайно ж із самого міста Вольний, яке було засновано у 1640 році.
  • 1
  • 2