Організація Українських Націоналістів (ОУН-м), харківський осередок
Коли була заснована організація ОУН(м) на всеукраїнському і регіональному рівні?
- На всеукраїнському рівні ОУН була заснована понад 81 рік тому на Віденському конгресі, що відбувався з 28 січня до 3 лютого у 1929 році. Регіональна структура в Харкові існує близько 5 років.
Хто очолює громадську організацію ОУН(м) на всеукраїнському і місцевому рівнях?
- Першим головою ОУН став полковник Євген Коновалець. Після його трагічної загибелі від рук агента НКВД 23 травня 1938 року, організацію очолив Андрій Мельник. Зараз ОУН зареєстрована в Україні як громадська організація, і її очолює Микола Плав’юк.
Микола Старунов був обраний міським провідником у травні 2008 року.
Стосовно обласної філії ОУН, то її на початках очолював пан Слюсарєв. Цю посаду передав Володимиру Федоровичу Коваленко, який до того ж очолює обласну організацію “Українська родина”
Кого Ви вважаєте союзниками в національному середовищі
- Союзниками у національному середовищі є КУН і, звичайно ж, і ВО“Свобода”. Також співпрацюємо з іншими націонал-демократичними та націоналістичними партіями та організаціями.
Які заходи проводила організація ОУН(м)?
- Одним з найцікавіших заходів які ми провели, було відзначення дня корінних народів, на початку серпня 2008 року.
Ми влаштували ходу, з гаслами на захист корінної української нації, віддали наші звернення до міської влади, пройшли до пам’ятника Шевченку і там влаштували мітинг.
3 лютого 2009 року ми долучилися до обласної організації КУН щодо відзначення 80 річчя створення ОУН. Спочатку було проведено мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку, а згодом у прес-центрі “Майдан Свободи” відбувся круглий стіл на цю ж тему за участі провідних істориків краю, а також голови обласної управи Братства ОУН-УПА В. Столяркова.
Згодом місцева ОУН також долучилася до проведення круглого столу у прес-центрі “Майдан Свободи” 29 травня 2009 року. Зі Львова було запрошено відомого науковця, етнополітолога Романа Кіся, який є автором багатьох книжок, зокрема, “Фінал третього Риму” та “Осторонь Азіопи”, а також інших праць. Також ми запрошували Ларису Масенко, професора Києво-Могилянської академії, яка займається мовними (соціолінгвістичними) питаннями.
Завжди беремо участь в усіх заходах, пов’язаних з визначними датами української історії. Зокрема, 5 березня цього року взяли участь у панахиді за загиблим 60 років тому Романом Шухевичем.
Які програмові засади Вашої організації?
- Ми вважаємо, що є загроза Україні, для корінної нації, саме українського етносу, що безперервно йде ніким неоголошена війна, але така, що не припиняється. Наші засади є традиційними, націоналістичними, і вони не змінилися в період історичного розвитку нашої організації.
Що Ви хотіли б додати від себе?
- ОУН має всеукраїнський тижневик “Українське слово”, який доносить до своїх читачів по всій Україні націоналістичну ідеологію та сприяє поширенню національної ідеї серед громадян України.
Дякую за змістовну розмову.