УСДП – партія Наталії Королевської «Україна – Вперед!»

Понеділок, 9 червня 2014, 16:41
Українська соціал-демократична партія (УСДП) заснована в 1998 році після того, як частина обласних організацій СДПУ(о) не побажала залишатись у партії, «приватизованій олігархами». Називала себе єдиним послідовним носієм соціал-демократичної ідеології в Україні.
УСДП – партія Наталії Королевської «Україна – Вперед!»

Українська соціал-демократична партія (УСДП) заснована в 1998 році після того, як частина обласних організацій СДПУ(о) не побажала залишатись у партії, «приватизованій олігархами». Називала себе  єдиним послідовним носієм соціал-демократичної ідеології в Україні. Довгий час УСДП очолював Василь Онопенко, у різний час – народний депутат, міністр юстиції, голова Верховного суду.

Наприкінці  2006 року  його замінив Євген Корнійчук, теж юрист і зять В.Онопенка. Корнійчук у 2010 році став одним з в’язнів режиму Януковича (ненадовго), після звільнення від політичної діяльності відійшов.

Напередодні парламентських виборів 2002 року УСДП утворила Блок Юлії Тимошенко разом з «Батьківщиною» і до 2010 року була надійним молодшим партнером останньої.

Навесні 2007 року разом з ВО "Батьківщина" та партією "Реформи і Порядок" УСДП увійшла до виборчого блоку партій - «Блок Юлії Тимошенко» для участі у дострокових парламентських виборах.

У місцевих виборах 2010 року УСДП змагалась самостійно, на думку багатьох в тій кампанії співробітничала з владою.

У грудні 2011 року до УСДП вступила народний депутат з фракції «БЮТ-Батьківщина» Наталія Королевська. Разом з нею покинули «Батьківщину» і вступили до УСДП народні депутати Євгеній Суслов та Олексій Логвиненко (останній – харків’янин).

У березні депутата Королевську виключили з фракції, а УСДП - з блоку БЮТ (останнє відбулось не лише блискавично, але, ймовірно, з порушенням процедури).

На з’їзді УСДП в березні 2012 року вона  перейменована на Партію Наталії Королевської «Україна – Вперед!». Рішення було ухвалено на знак «солідарності із громадянським рухом України, зокрема ВГО “Вперед!”, яка протягом останнього року перебувала у авангарді боротьби громадян України за свої права, Українською соціал-демократичною партією було підтримано пропозицію взяти за основу нової назви партії назву громадянського руху «Вперед».

На останньому з'їзді Н.Королевська заявила: "ідеологія партії залишиться незмінною, незважаючи на перейменування. Крім того, я з відповідальністю заявляю: ми були в опозиції до режиму Януковича, й ми залишаємося в опозиції до режиму Януковича".

У 2001 році зареєстрована Харківська обласна організація УСДП. З кінця 2005 року обласну організацію очолює Павло Орлов.

П.Орлов – народився 1948 року, юрист, генерал-майор міліції (запасу). Багато років працює в приватному Харківському економіко-правовому університеті: професор кафедри, деякий час – президент вишу (за деякими даними був його ректором).

У  2006-2010 роках Орлов був депутатом Харківської міської ради, обраний за списком блоку Тимошенко.

На Харківщині ні УСДП, ні П.Орлов жодної популярності ніколи не мали, так само як і реальних партійних осередків.  Через нульову активність партії як в її провладні, так і в опозиційні часи люди просто не відають про існування такої організації.

Натомість у власне Н.Королевської за останній рік в Харкові з’явилися союзники трохи активніші та чисельніші – кілька спілок підприємців. 

 

 

 

comments powered by HyperComments