За публічне використання податків: створюється коаліція громадських організацій

П'ятниця, 1 березня 2013, 10:32
У Києві відбулись установчі збори, під час яких представники Центру Політичних Студій та Аналітики (ЦПСА) та інших громадських організацій розпочали створення коаліції задля просування ефективної системи прозорого використання бюджетних коштів як на законодавчому, так і на місцевому рівні.
За публічне використання податків: створюється коаліція громадських організацій

Наразі експерти ЦПСА завершують розробку законопроекту «Про публічність використання податків». Він має стати відправною точкою для започаткування найширшого громадського обговорення.

Прозорість використання податків громадян залишається в Україні нездійсненою мрією, попри неодноразові декларації політиків та високопосадовців. Між тим, її практична реалізація дозволить вирішити цілу низку важливих проблем політичного та соціально-економічного характеру.

Прозорість та відкритість використання державних коштів є необхідною передумовою ефективної боротьби із корупцією завдяки залученню такого потужного ресурсу як громадський контроль із боку громадян, їх об’єднань або журналістів.

В умовах фінансово-економічної кризи та зростаючого дефіциту державного бюджету питання ефективного використання бюджетних коштів набуває безпрецедентної гостроти.

Нарешті, прозорість використання податків громадян стає особливо актуальною у зв’язку із планами уряду запровадити цього року податок на нерухомість та обов’язкове особисте декларування податків будь-яким громадянином України. Якщо держава вимагає значно більше податкове навантаження, то вона зобов’язана надати платникам податків ефективні інструменти для контролю за тим, яким чином податки будуть використовуватися.

На жаль, існуючий режим доступу до інформації про використання податків громадян є вкрай незадовільним. У найкращому випадку, у відкритому доступі можна знайти дані про державні закупівлі на офіційному веб-порталі із питань державних закупівель. Проте минулого року навіть цей доступ був значно обмежений через закриття доступу до закупівель за власні кошти державних, комунальних та казенних підприємств, а також підприємств, що перебувають під контролем органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Інформація про бюджети органів влади, витрачання бюджетних коштів поза межами державних закупівель або нижче встановлених законом порогів залишається недоступною для громадян через її розпорошеність та, найголовніше, через відсутність зобов’язань чиновників регулярно її оприлюднювати.

Вирішити цю проблему може запровадження комплексної системи прозорого використання податків, державних коштів та коштів підприємств, які належать органам влади або ними контролюються.

Відтак Центр Політичних Студій та Аналітики закликає усіх небайдужих громадян, журналістів, народних депутатів та депутатів місцевих влад, представників виконавчої влади із усієї України приєднатися до коаліції. Нашою метою є просування ефективної системи прозорого використання бюджетних коштів як на законодавчому, так і на місцевому або регіональному рівні.

Чекатимемо на ваші пропозиції та подання щодо об’єднання зусиль за адресою: Київ, вул. Михайлівська, 24 в, оф.43.

Пишіть нам на скриньку: office@cpsa.org.ua або телефонуйте за номером: (067) 506 8162.

comments powered by HyperComments