Статті & Iнтерв'ю
22:47
Я хотів би звернути увагу читачів на визначну подію в історії України (ця подія зараз чомусь майже не афішується) – проголошення 16 лютого 1918 р. Самостійної Кубанської Народної Республіки, яка за рішенням делегатів Законодавчої Ради Кубані, була прилучена на федеративних умовах до України. До складу Кубанської Народної Республіки входили Кубанська область, Ставропільщина, Терек, Дагестан і Чорноморщина (Чорноморська губернія).
12:36
Культура слова – це, кажуть, віддзеркалення наших думок. Зараз часто на вулиці, в транспорті можна почути (ба, навіть, відчути), як те народження думки тоне в хрипінні нецензурщини, так званих «матюків». Це вже сприймається як звичне явище і не є чимось недолугим і «низьким».
21:25
Володимир Сергійчук є відомим українським істориком, автором десятків історичних досліджень періодів козаччини, Голодомору 1932-1933 рр., національно-визвольних змагань ОУН-УПА, професором Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, має науковий ступінь – доктор історичних наук. Зараз працює з секретними документами архівів КГБ.
23:49
У колекціях Іллі Василенка є більше тисячі різних речей старовини. Ілля Василенко частину свого часу присвятив дослідженням фактів Голодомору 1932-1933 років у Машівському районі, що на Полтавщині. Мешкає в місті Карлівка Полтавської області.
08:25
Дружність, з якою інтернет-спільнота відреагувала на закриття одного зі своїх улюблених ресурсів, "поклавши" сайти державних установ, вже породила деяку ейфорію: "справжній рух опору", "арабська відлига розтоплює українську авторитарну зиму", "разом переможемо" тощо...
00:05
Цей матеріал присвячується 4 225 410 грн., виділених у 2011 р. у селищі Пісочин на благоустрій, капітальний ремонт житлового фонду та дотацію комунальних підприємств за «Програмою управління комунальною власністю.
10:24
Тарас Антипович є відомим українським письменником, автором романів «Мізерія», «Хронос», циклу оповідань «Тіло і доля». Літературній творчості передувала щоденна журналістська праця. Нещодавно Тарас зустрівся з читачами у Харкові.
17:46
Людмила Лендюк (Єлісєєва) є знаною харківською письменницею. Частина її віршів покладена на власні мелодії авторки. Її поезія також справила приємні враження на професійних вокалістів і композиторів. Людмила Лендюк пише українською і російською мовами. Особливо вражають російськомовні рядки, в яких передана глибока любов до України.
12:28
Виповнюється 83 річниця постання Організації Українських Націоналістів. Ким була і є для нації ОУН?
19:20
Часи шістдесятих принесли до американського континенту дітей-квітів у намистах кохання, що названі були хіппі. Не минули безслідно ті часи й для европейського континенту – рух шестидесятників привів Україну до незалежности. Не будемо зупинятися на витоках та характеристиках цих непересічних явищ. Зрозуміло – безсмертя їм забезпечено. Цікаво оглянути в якому напрямку рухались спільноти, що мали вдачу та нагоду долі народити ці яскраві спалахи історії.