Фото

14:11
В харківській Муніципальній галереї триває презентація інсталяції одеської художниці Наталії Мариненко під назвою «Пташиний Bizarre». На ній можна побачити як керамічну скульптуру, так і 3-D відео. Всі голуби в цій інсталяції представлені в натуральну величну. Їх сірий колір, за задумом авторки, символізує агресію, смерть та насильство. Виставка триватиме до 22 червня 2015 року.
23:07
«Уряд! Досить душити економіку псевдореформами». Саме під таким гаслом 7 червня на площі Свободи пройшло недільне віче, де вперше за багато часу прозвучало чимало критики в бік центральної влади. Зокрема, вона стосувалася касових апаратів та ПДВ рахунків.
20:12
Молодь з Харківщини, Херсонщини та західних областей України під час екскурсії побачила Свято-Воскресенську церкву та меморіальний комплекс на честь загиблих вояків УПА. Історична місцина розташована в Здолбунівському райні, поблизу селища Мости. У 1944 році наприкінці квітня на цій території сталася битва між більшовиками НКВД та солдатами УПА. У боях взяло участь майже сорок тисяч осіб. Про сумні події місцевості розповів ієромонах Гурбенського монастиря, отець Нифонт. Бій біля Гурб, розказав служитель церкви, був одним з найтриваліших за часи діяльності УПА. Запекла різанина та стрілянина сталася на кордоні між Рівненською областю та Тернопільською. Епіцентр вогню припав на населені пункти Антонівка та Гурби. Тут представники УПА побили понад 800 більшовиків і вирвалися з оточення. У 2011 році на місці цих боїв побудували в справжній криївці музей.
19:31
24 травня в Харкові пройшов 10-й вело день. В ньому взяло участь біля 10 тисяч осіб. Стартував велопробіг на площі Свободи. Велосипедисти колоною проїхалися центральними вулицями міста і згодом повернулися назад. Чимало учасників були вбрані в яскраві костюми та прикрашені українською символікою.
22:54
23 травня в Харкові проходило святкування Дня української культури. Розпочалося воно з вишиванкової ходи, яка стартувала біля ст. м. Університет.
12:44
17 травня в Харкові пройшла низка заходів, присвячених Криму та його корінним народам. Ввечері біля пам’ятника Шевченку відбулося віче під назвою «Від депортації до окупації». Діяв «вільний мікрофон». Харківські поети зачитували свої вірші, виступали музичні та танцювальні колективи. Все це задля того, аби висловити свою підтримку корінним народам окупованого Криму.
11:09
16 травня харківський Літературний музей приєднався до Всесвітнього дня музеїв. Того дня відвідувачі могли скуштувати вуличної їжі, побачити наукові презентації від «KHacker Space», пограти в настільні карткові ігри та взяти участь в науково-фантастичних квестах, а діти – побувати на презентації «розумних забавок» з освітньої виставки «Фантастична книга», яка відкриється згодом. І все це – прямо на подвір’ї Літмузею.
10:40
16 травня в центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» пройшла низка заходів, приурочених до Всесвітнього дня музеїв. Відвідувачі мали нагоду побачити виставку одного дня, побувати на концерті чи спектаклі, взяти участь в авторських екскурсіях чи перформансах тощо.
21:45
12 травня в харківському Літературному музеї відбулася зустріч з бійцями "Східного корпусу", які брали участь у військових діях на Сході України. «Герої майбутніх романів» – саме так позиціонують її працівниці Літмузею. Бійці, відповідаючи на запитання аудиторії, розповіли про себе, про свої погляди на цю війну, поділилися планами на майбутнє. Захід відбувся в межах виставки «Будемо жити!», присвяченій світовій літературі про війни ХХ – ХХІ століть.
10:40
11 травня в Харкові пройшла акція в підтримку Надії Савченко. Харків'яни привітали українську військовополонену з Днем народження. Вони колоною рушили до російського консульства, скандуючи гасла «Свободу Надії Савченко», «Надіє, з Днем народження», а також «Путіна під суд», «Путіна чекає Гаага». Згадали також політв’язнів, які зараз знаходяться на території Росії.