Фото

15:46
28 червня Харків приєднався до відзначення Дня Конституції. Святкування розпочалося з покладання квітів біля пам’ятника Шевченку, в якому взяли участь представники міської влади, члени громадських організацій, громадські активісти та інші мешканці міста. Після цього відбувся невеличкий концерт, в якому взяли участь народні колективи.
12:11
21 червня в харківському Літературному музеї в межах виставки «Будемо жити» пройшов літературно-музичний вечір «Чуєш, мій друже…». Під час нього львівські поетеси Галина Крук та Маріанна Кіяновська поділилися власними роздумами стосовно того, якою має бути література в умовах війни та яку відповідальність несе митець за свої твори. Крім того, на цьому заході була порушена проблема совєтської міфології, яка не тільки впливає на свідомість сучасників, а й продовжує служити у відверто пропагандистських цілях.
10:59
16 червня в Харківському історичному музеї стартувала виставка, присвячена війні на сході України. На експозиції можна побачити шеврони різноманітних військових частин, амуніцію, патрони, уламки снарядів та просто речі, які були у військових в зоні АТО. Всі предмети, які потрапили до музею, були надані волонтерами.
10:25
14 червня на площі Свободи пройшло недільне віче, де знову обговорили актуальні проблеми в сфері економіки. Зокрема, це стосувалося касових апаратів та введення ПДВ рахунків, що може завдати удару по українській економіці. В заході також взяли участь і приватні підприємці, чиї інтереси якраз порушуються цими нововведеннями.
23:28
11 червня на площі Конституції пройшла інформаційно-пізнавальна акція «ЄВРОавтобус: об'єднаймо Україну». До уваги відвідувачів – різного роду вікторини, майстер-класи, флешмоби. На площі була розміщена фотосушка та діяла бібліотека під відкритим небом, на якій можна було побачити твори як зарубіжних, так і українських авторів. Цією акцією організатори мають намір проінформувати відвідувачів про Євросоюз. Аналогічні заходи вже пройшли в Ужгороді та Дрогобичі.
14:11
В харківській Муніципальній галереї триває презентація інсталяції одеської художниці Наталії Мариненко під назвою «Пташиний Bizarre». На ній можна побачити як керамічну скульптуру, так і 3-D відео. Всі голуби в цій інсталяції представлені в натуральну величну. Їх сірий колір, за задумом авторки, символізує агресію, смерть та насильство. Виставка триватиме до 22 червня 2015 року.
23:07
«Уряд! Досить душити економіку псевдореформами». Саме під таким гаслом 7 червня на площі Свободи пройшло недільне віче, де вперше за багато часу прозвучало чимало критики в бік центральної влади. Зокрема, вона стосувалася касових апаратів та ПДВ рахунків.
20:12
Молодь з Харківщини, Херсонщини та західних областей України під час екскурсії побачила Свято-Воскресенську церкву та меморіальний комплекс на честь загиблих вояків УПА. Історична місцина розташована в Здолбунівському райні, поблизу селища Мости. У 1944 році наприкінці квітня на цій території сталася битва між більшовиками НКВД та солдатами УПА. У боях взяло участь майже сорок тисяч осіб. Про сумні події місцевості розповів ієромонах Гурбенського монастиря, отець Нифонт. Бій біля Гурб, розказав служитель церкви, був одним з найтриваліших за часи діяльності УПА. Запекла різанина та стрілянина сталася на кордоні між Рівненською областю та Тернопільською. Епіцентр вогню припав на населені пункти Антонівка та Гурби. Тут представники УПА побили понад 800 більшовиків і вирвалися з оточення. У 2011 році на місці цих боїв побудували в справжній криївці музей.
19:31
24 травня в Харкові пройшов 10-й вело день. В ньому взяло участь біля 10 тисяч осіб. Стартував велопробіг на площі Свободи. Велосипедисти колоною проїхалися центральними вулицями міста і згодом повернулися назад. Чимало учасників були вбрані в яскраві костюми та прикрашені українською символікою.
22:54
23 травня в Харкові проходило святкування Дня української культури. Розпочалося воно з вишиванкової ходи, яка стартувала біля ст. м. Університет.