Яким був 2017 рік для Харківщини: підсумки

Понеділок, 25 грудня 2017, 15:57
Підсумки 2017 року підбиває Depo.Харків.
Яким був 2017 рік для Харківщини: підсумки

 Рік почався із запуску промислового гіганта – ХТЗ. 6 грудня за планом відновлення виробництва, на роботу вийшли співробітники ХТЗ, що безпосередньо залучені до підготовчих процесів, на чолі з генеральним директором підприємства Андрієм Ковалем.

Цього року окремо слід відмітити переговорницький талант керівництва області. Із власниками заводу ім. Малишева, ХТЗ, ПАТ "Турбоатом" і держпідприємства "Шебелинкагазвидобування" вдалося домовитися про підвищення заробітної плати.

«Велику увагу будемо приділяти машинобудівному комплексу та підприємствам переробної промисловості, будемо працювати з розумінням того, що складна та скрутна ситуація складалася роками. Сьогодні прикладом є Завод імені Малишева. За рік співпраці з Укроборонпромом ми не маємо заборгованості по заробітній платніі, ми маємо перспективні замовлення, ми вже маємо авансові платежі заробітної плати, ми знаходимо можливості щодо розвитку окремих підприємств. Що стосується Авіаційного заводу, то там змінився менеджмент підприємства. На сьогодні ми бачимо можливості стосовно позитивних зрушень», - коментувала Юлія Світлична ще у червні 2017 року. 

На Харківщині значно збільшилася офіційна зарплатня. Станом на жовтень, згідно з офіційною статистикою, зростання за рік склало 39%.

Будівництво

Цей рік виявися надзвичайно плідним у плані масштабних об'єктів, що було збудовано, відкрито або виведено на вирішальний етап будівництва.

Відкрила свої двері нова школа в Пісочині – багато років влада не реагувала на переповненість існуючих шкіл у селищі. Як раніше писала «Справжня Варта», ця школа була побудована всього за два роки, що є доволі коротким терміном. На даний момент там навчатиметься 640 учнів. Нова школа викликала значний ажіотаж серед батьків школярів, там тепер бажають навчатися діти не тільки з самого Пісочина, але й Харкова. Цей загальноосвітній заклад став першим за 12 років, збудованим з нуля.

Усього ж в освітянській сфері реконструйовано та капітально відремонтовано 211 закладів, збудовано школу в селі Писарівка, відкрито 17 дитячих садків, створено додатково 1890 місць. Придбано 12 шкільних автобусів, 164 інтерактивні дошки, 852 персональні комп'ютери, 175 сучасних навчальних комплекси, 79 мультимедійних проектори. Фінансування сфери освіти на Харківщині збільшили у 2017 році втричі.

Активно впроваджується інклюзивна освіта. За словами губернаторки Харківщини Юлії Світличної, уже працюють 224 інклюзивних класи у 142 школах. З дітьми займаються майже 500 підготовлених педагогів, ще 1200 вчителів проходять відповідне навчання. Цього року до шкіл пішло в 7 разів більше дітей з особливими потребами. А на наступний рік заплановане створення ще 15 ресурсних кімнат та 25 медіатек. Зокрема, вони мають з’явитися не тільки великих містах, а й в невеличких райцентрах.  

Капітальні відновлення в Ізюмському районі. Ізюмщина відчула на собі особливе навантаження з часів початку АТО. Майже цілком були зруйновані і без того не ідеальні дороги. Тепер віремонтовані не лише міст в Ізюмі, а і центральна дорога міста, і великий шматок траси, що сполучує населенний пункт із Слов`янськом. 

22 серпня президент Петро Порошенко урочисто відкрив рух новим мостом, а вже в грудні голова обласної адміністрації проінспектувала завершення ремонту траси. Слід зазначити, що ремонт виконано із укріпленням полотна, двошаровим покриттям асфальтобетону, з гарантією від підрядника. Загалом по області цього року відремонтовано 235 км автошляхів, ремонт трьох шляхопроводів – Ізюмського, Пісочинского, Губарівського.

Окрім інфраструктури, восени було відкрито першу чергу Букінського водогону, на який місцеві мешканці чекали 12 років. Проведено капітальний ремонт Ізюмської лікарні – без виведення її із експлуатації. Лікарня має особливе значення, оскільки з початком АТО стала першим приймальним пунктом поранених, залишаючись місцем медичного обслуговування ще для трьох районів. Наразі завершено заміну даху, водогонів, системи опалення та водовідведення, проведене утеплення фасадів, заміна вікон. Лікарня поступово отримує нове обладнання і в наступному році буде відремонтована повністю.

Фізкультурно-оздоровчі комплекси

Минулого року реанімували заморожені у 2012 році проекти будівництва двох подібних комплексів у Вовчанському та Первомайському районах. Цього року вони вже працюють і дають змогу дітям займатися спортом, проводити активно свій час. У роботі ще три фізкультурно-оздоровчі комплекси: в Пісочині, Золочеві, Краснограді.

У багатофункціональних фізкультурно-оздоровчих комплексах облаштують поле для занять міні-футболом, гандболом, волейболом та баскетболом. Також тут будуть тренажерна зала, зала для занять аеробікою, роздягальні та інші допоміжні приміщення. Комплекси будуються з використанням енергоощадних технологій.

Відкриття найбільшого в Україні Регіонального центру надання адміністративних послуг та низки подібних центрів у районах області дозволило спростити для мешканців регіону доступ до державних сервісів. Менше, ніж за рік, із залученням коштів міжнародних партнерів, вдалося відкрити центр, де можна отримати близько 400 послуг – пенсійні, соціальні, міграційні, адміністративні, фіскальні, каОдастрові та отримати готові документи. Абсолютно інклюзивний простір, зроблений у сучасному стилі, що націлений в першу чергу на комфортність обслуговування.

Це лише основні об'єкти, повний список складається із понад сотні. Після етапу антикризової стабілізації у 2016 році, Харківська область вийшла на етап розвитку. Закладені у 2016 році базові програми і проекти почали давати видимий результат.

Міжнародна співпраця

Результатом активної роботи обласної адміністрації з європейськими партнерами стало відкриття у 2016 році в Харкові трьох міжнародних представництв - Консультативної місії ЄС, німецької організації GIZ та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Участь Харківщини в міжнародній комунікації держави зросла цього року. Окремо варто відзначити візити президентів Литви та Польщі, що безпрецедентно для нестоличного міста. Обидва візити мали важливе історичне підґрунтя і дали можливість вирішити питання національних інтересів. А для регіону важливість цих подій полягає в тому, що безпекові гарантії для інших відвідувачів надані на вищому рівні. Отже, майбутні туристи та інвестори отримали "зелене світло" для поїздок на Харківщину.

Засідання Моніторингового комітету Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, два масштабні міжнародні форуми (інвестиційний та гендерний), більш ніж 20-ти менших міжнародних заходів, візити понад 70-ти іноземних делегацій, багаторазові візити як голови держави, так і перших посадових осіб, дають можливість поставити Харківську область на топові позиції у сфері міжнародного співробітництва. Перспективи регіону вже оцінюються не зверхньо, як у 2014 році, а мають чітку стратегічну націленість.

До речі, засідання Моніторингового комітету Конгресу регіональних влад РЄ вперше пройшло в Україні. Переконати представників 31 європейської країни приїхати на український схід вдалося голові Харківської ОДА Юлії Світличній. З 2016 року вона представляє Україну в Конгресі регіональних влад Ради Європи. У жовтні 2016-го Світличну обрали Віце-президентом Палати регіонів Конгресу. Вона також входить до складу Бюро Конгресу та є членом Моніторингового комітету.

На інвестиційному форумі, який відвідали 15 іноземних делегацій на чолі з послами, підписали низку контрактів та меморандумів. А це – робочі місця, інвестиції, інфраструктура.

Авторитет голови області дає можливість під державні гарантії залучити фінансування на зведення обласної та міської інфраструктури – підписанні у грудні контракти із ЄБРР та ЄІБ на будівництво метрополітену остаточно закріпили за керівництвом області реноме гаранта виконання масштабних проектів у регіоні.

Культура

Наймасштабнішим і найочікуванішим із таких проектів стане відкриття великої зали філармонії. Ще в лютому 2015 року все виглядало практично безнадійно і говорити про завершення будівництва в такі короткі терміни ніхто не наважувався. Але вже в серпні 2016 року завдяки зусиллям, докладеним тодішнім керівником області Ігорем Райніним, відбулося відкриття першого комплексу – органної зали. Роботи на другому пусковому комплексі Харківської обласної філармонії – велика зала майже на 800 місць – тривають третій рік. Обсяг робіт, які ще належить провести, досить значний і потребує особливої уваги. Головне завдання, яке голова області Юлія Світлична, поставила будівельникам, об'єкт повинен бути завершений протягом двох років.

Хоча на даний момент філармонія є тим об'єктом сфери культури, якому приділяється підвищена увага, це далеко не єдине "культурне" будівництво в області.

Так, коштом обласного бюджету проведено реконструкцію районних і сільських будинків культури в Кегичівському, Богодухівському, Нововодолазькому, Зачепилівському, Ізюмському, Куп'янському районах. Проведено планову реконструкцію колон Харківського академічного російського драматичного театру ім. О.С. Пушкіна, реконструйовано будинок-музей Рєпіна в Чугуєві. Проведено низку культурних фестивалів.

Надважливим надбанням цього року стало повернення громаді Пархомівського музею. Урочиста передача приміщення відбулася 30 вересня в Пархомівці за участю голови ОДА Юлії Світличної та керівництва Першого українського міжнародного банку. Саме завдяки зусиллям керівництва Харківської області будівлю, яку було передано в заставу 2011 року, вдалося повернути.

Унікальна колекція "харківського Лувру" налічує понад 7 тисяч експонатів. Серед них - роботи видатних художників: Пабло Пікассо, Казимира Малевича, Миколи Реріха, Аполлінарія Васнецова, Івана Шишкіна, Джованні Піранезі, Фердинанда Бола, Тараса Шевченка, Івана Їжакевича, Михайла Дерегуса, Абрама Архипова.

Спорт

Окремо маємо відзначити спортивні досягнення. Адже саме цього року стало зрозуміло, що спорт великих досягнень нарешті твердо закріпився в Харкові.

Два роки йшли в регіоні працювали для того, щоб повернути право приймати міжнародні змагання. І ось, нарешті, прийшла "кубкова весна": футбольний матч "Шахтаря" і "Сельти", фінал Кубку України з футболу. Кожного разу відповідальність за матч лягала на плечі нашої області. І кожен раз все проходило без зауважень.

18 травня на газоні ОСК "Металіст", "Шахтар" впевнено перемагає в фіналі Кубка України і отримує його з рук голови харківської обласної адміністрації. "Металіст 1925" впевнено набирає обертів і встановлює абсолютний рекорд відвідуваності навіть для аматорської ліги – понад 14 тисяч вболівальників. Уже 22 червня "Металіст 1925" здобуває право переходу в професійний футбол і виходить до Другої ліги. Харків приймає матч національної збірної зі збірною Туреччини 2 вересня. 6 грудня газон ОСК "Металіст" так само приносить перемогу "Шахтарю" у матчі Ліги Чемпіонів проти "Манчестер Сіті". Попереду – матчі серії плей-офф, які розпочнуться навесні приїздом до Харкова італійської "Роми".

Ще був чемпіонат Європи з боксу 2017 року, 16-24 червня. У ньому взяли участь 260 спортсменів з 39 країн, в тому числі 10 українських боксерів, двоє з яких - представники харківської школи.

Ще були товариські матчі збірних України та Італії з футзалу, етап Кубку Європи з бадмінтону, Чемпіонат України з волейболу і багато інших спортивних подій.

За цими, ніби простими, повідомленнями, стоїть титанічний труд - довести міжнародним федераціям, що не лише рівень спортивної складової в регіоні не став гіршим, а й те, що ми зможемо на належному рівні надати безпекові гарантії іноземним гостям. Попри війну поруч і червоний статус небезпеки.

У відбудові регіону неважливого не буває. Коли складаються матеріальна, культурна, спортивна, освітня складові – лише тоді можливий гармонійний розвиток. Очевидно, зроблене – це лише початок.

Попереду - анонсований рік будівництва, ще глибша підтримка культури, розвиток спорту, особлива увага масштабним проектам – полігону утилізації побутових відходів, метро та філармонії, нові міжнародні форуми та проекти. Харківщина нарешті впевнено дивиться у майбутнє.

comments powered by HyperComments