Будьмо!

09:46
Тонни паперів, тисячі підписів, кабінети, двері, хабарі, прохання, благання... Муки людини, яких вона зазнає через бюрократичні перешкоди, почалися з появою перших писак: шумерських клинописців, єгипетських переписувачів на папірусі та ін. – ось те коріння, з якого і сформувалася пишна гілка сучасних бюрократів.
09:12
23 вересня – день астрономічного початку осені. Очікується неабияке святкування цієї події: пити буде вся північна півкуля.
09:43
22 вересня – Міжнародний день без автомобілів. Подається це свято під соусом турботи про навколишнє середовище. Але насправді це найкращий привід для автолюбителів кинути кермо та пити собі на втіху.
09:05
За однією з найбільш достовірних версій, Леонардо да Вінчі дописав найвидатнішу картину світу Джоконду (вона ж Мона Ліза) 19 вересня 1478 року. Для тих, хто не в курсі, це портрет молодої жінки. Картина є одним з найвідоміших здобутків живопису у світі. Відноситься до епохи Відродження. Виставлена у Луврі (Париж, Франція).
09:13
18 вересня 1698 року в найвідомішу в'язницю Франції Бастилію було переведено таємничого в'язня, відомого як «Залізна маска». Це лише один з деяких безсумнівних фактів його життя, що дали підґрунтя для численних гіпотез про його справжнє ім'я та походження.
09:44
Українські рятувальники відзначають своє професійне свято 17 вересня, у День святкування православною церквою Ікони Божої Матері «Неопалима Купина», що є покровителькою пожежників і рятувальників і надає допомогу всім, хто потрапив у лихо.
09:10
16 вересня – Міжнародний день охорони озонового шару. Цей щит від космічних променів простирається над землею величезною шапкою, що йде у космос. Ця хімічна сполука спостерігається на висоті 100 кілометрів. Якщо цей шар виснажиться, це буде небезпечно для всієї біосфери, для всього живого. Від влучення ультрафіолетових променів на людину, може виникнути рак шкіри, сліпота та інші захворювання.
09:02
15 вересня 1928 року, досліджуючи один з видів цвілевого гриба, англійський мікробіолог Александер Флемінг виділив антибактеріальну речовину, що назвав пеніциліном. Повідомлення про результати своїх досліджень він опублікував через рік. Так почалася ера антибіотиків, і хворі на пневмонію перестали бути приреченими. Ну-у-у, за здоров'я!
09:58
Не шукайте приводів випити – п'ятниця вже є приводом. Але для невгамовних кілька причин ужити найдеться...
09:05
Генеральна Асамблея ООН одного разу вирішила, що людина спроможна змагатися із природою. Що ж, свято – є свято, тому, навіть якщо врятувати який-небудь архіпелаг від цунамі ми навряд чи зможемо, випити за його порятунок просто необхідно.