БЛОГИ

12:12
У Харкові відсвяткували 120-річчя Василя Еллана-Блакитного. Ювілейні заходи були організовані переважно працівниками Літературного музею. За словами організаторів, ювілей – добра нагода довідатися більше про один із найцікавіших періодів історії Харкова та заразом перевірити, яку пам’ять лишив по собі поет-революціонер у нашому місті.
11:50
Перший всеукраїнський форум закінчився 12 січня зустріччю з письменниками Віталієм та Дмитром Капрановими, Андрієм Кокотюхою та сумським журналістом Євгеном Положієм в харківському культурному центрі «Іndie». Вони розповідали учасникам форуму про свою творчість, співали пісень, зачитували вірші та ділилися планами на майбутнє.
08:13
Десь, не тільки мене здивував ультиматум нікому не відомої Громадської Ради Майдану до проводу опозиції. Якось цей маніфест новітніх перебирайлів чужих здобутків не вписувався в загальну атмосферу майданських подій. Майданців цікавлять вибори, але не так, щоб виставляти ультиматуми один одному. Щось у акції ГРМ мало чужий запах.
23:20
До Харкова з’їхалися євромайданівці з усієї України. З’їхалися щоб взяти участь у першому загальноукраїнському Форумі Євромайданів. Делегати представляли більшість областей України. Багато з них прибули з маленьких міст та містечок. Були також окремі делегації від кількох громадських організацій – ГО «Праві», «Ми європейці», УНСО, а також від партії «Демократичний альянс».
19:43
… Здавалось, що харківські прихильники Євромайдану пережили більше, ніж достатньо випробувань: за місяць кілька разів палили автівки волонтерів, украдено генератор, порізано одного з головних активістів Дмитра Пилипця, але субота 11 січня стала по-справжньому апофеозом бандитизму й безкарності.
12:42
Зараз закрийте кришку вашого лептопа або натисніть кнопку «Вимкнути» в панелі «Пуск» і підійдіть до телевізора. Знайдіть ДУ-пульт (я знаю, що, якщо у вас є його величність Інтернет, то той пристрій, що називається телевізором, для вас не більше, ніж підставка під сплячого кота). Знайшли? на попсі дуже легко заробляти гроші: мало вклав — багато заробив.
14:00
Ви ніколи не задумувались, чому Харків нині вважається провінцією? Ніби наявна велика кількість освітніх і наукових центрів, є мистецькі осередки, але в переважній більшості для українців (принаймні, до Майданових подій) Харків стійко асоціювався з Барабашово, сисятими студентками і гей-парадом «побєди». Чому так сталося, що Харків втратив свої інтелектуальні позиції? Та і чи були вони взагалі?
16:33
Грудень 2013-го для Харкова виявився надзвичайно багатим на культурні події. Харківці ще не встигли оговтатися (в позитивному значенні цього слова) від інтимних відвертостей О. Забужко, як в неділю до міста завітали Бівіс і Батхед української культури, видавці, поети, виконавці пісень — Віталій і Дмитро Капранови.
14:57
У Харкові в культурному центрі «Indie» 13 грудня організували публічну дискусію на тему «Шевельов Юрій: кривда і правда». Незважаючи на захопленість українською спільнотою подіями на Майдані, означена подія є надзвичайно актуальною для сучасності, оскільки стосується, як і революційні події, набуття Україною незалежності і самостійності в її інтелектуально-культурному аспекті.
22:25
У Харкові містична дата п'ятниці 13-го (якщо ви в це вірите, звісно) для суспільно-культурного життя виявилася зовсім не містичною чи страшною. Продовжує функціонувати харківський Майдан, як і раніше збираючи по кілька тисяч небайдужих, і тривають заходи, присвячені постаті Ю. Шевельова — мовознавця, науковця, публіциста, ім'я, відоме навіть тим, хто з мовознавства знає лише підмет і присудок (але не обов'язково правильно їх підкреслює) передусім завдяки знесенню пам'ятної дошки.