Донбас

19:35
«Крим і Донбас політично є частиною російської нації, тому потрібно дати можливість цим регіонам відокремитися від України – заявив 2010 року Юрій Андрухович, чим не просто прикро вразив багатьох українців, а й зазнав нищівної критики з багатьох сторін. У грудні 2013 року письменник каже, що: «Мене теж інколи прикро вражає, що я сам кажу!».
15:30
Євромайдан у Донецьку щодня збирається біля пам'ятника Шевченку о 12:00 та 18:00. Денні зустрічі проводять найчастіше у форматі «форум», куди люди приходять просто поспілкуватися. Вечірні збори зазвичай мають інтерактивну форму — "вільний мікрофон", акції, лекції тощо. Наприкінці тижня очікують гостей з Харкова.
16:33
Традиційне вже в Луганську віче зібрало не лише луганчан. До нього цього дня приєдналися представники опозиційних партій з сусіднього Донецька та депутати місцевих рад Донеччини. Разом об'єдналось до півтисячі учасників.
18:09
В опозиції продовжують аналізувати проект Державного бюджету на 2014 рік. В результаті вона відкриває плани влади використати гроші на себе, кохану. Так, уряд пропонує не виплачувати власні борги українцям навіть за рішенням судів - сума на це передбачена вдвічі менша за цьогорічна. Натомість, передбачено майже вдвічі збільшити підтримку вугледобувних підприємств. Цю графу бюджету в опозиції називають тіньовою касою Партії регіонів. Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав народний депутат Андрій Пишний (з фракції ВО "Батьківщина", дуже близький до А.Яценюка).
13:26
Зараз ЮНЕСКО виконує програму створення Всесвітньої мережі біосферних резерватів, але в Україні поки що жоден парк не належить до цієї мережі. Проте такий шанс з'явився у Національного природного парку "Меотида", який розташований в прибережній смузі Азовського моря. "Цей статус присвоює ЮНЕСКО. І його володарі отримують серйозну міжнародну допомогу для розвитку", - говорить директор парку Геннадій Молодан.
13:05
Уявити Різдво без мелодії «Щедрика» українського композитора Миколи Леонтовича неможливо не лише на його батьківщині, але й у цілому світі. «Щедрик» відомий більш як 100 років. Першу редакцію чарівної колядки Микола Дмитрович написав ще на самому початку минулого століття, а може, й ще раніше – а потім працював над нею решту життя.
00:24
У Донецьку 18 грудня стартував автопробіг по всій області на підтримку Євромайдану. Колона автомобілів, прикрашених державними прапорами України і прапорами Євросоюзу, вирушила від донецького Євромайдану (площі біля пам'ятника Тарасу Шевченку).
14:08
Господарський суд Луганської області повністю задовольнив позовні вимоги підприємців Центрального ринку до Луганської міської ради та її виконкому, і повернув позивачам їх робочі місця на ринку, які у торговців забрали керівники міста і депутати. После этого луганчане неоднократно пикетировали сессии горсовета и требовали дать им возможность торговать на прежнем месте. Компромисса достичь не удалось и вопрос пришлось решать в судебном порядке.
13:13
16 грудня 2013 р. у Донецьку відбулася прес-конференція представників Донецької обласної організації ВГО «Комітету виборців України». Були презентовані проміжні результати правозахисного проекту «Правова підтримка та просвіта для вразливих верств населення через мережу стаціонарних та мобільних громадських приймалень».
15:29
Сьогодні суд Ілічівського району Маріуполя підтримав державне звинувачення: школярки-підлітки, які знущалися над іншою дівчиною, душили її шарфом, принижували та відбирали гроші, засуджені до трьох років позбавлення волі. Дівчатам, яким виповнилося по 16 років, доведеться наступні три роки провести у спеціальному закладі для неповнолітніх. Іншу, 14-річну дівчину, віддали на поруки матері. позбавлення волі.