Донбас

21:56
Луганські мисливці побачили в заказнику групу людей, серед яких упізнали першого заступника міського голови Луганська Маноліса Пілавова. За накритим столом святкував і особисто віце-мер, і його товариші, які одноголосно запевняли, що не полюють. Але за кілька хвилин в автомобілі мисливці помітили туші двох убитих кабанів. Активісти запевняють, що високопосадовець порушив закон двічі. Адже дичину здобув на забороненій території та в заборонений для полювання на кабанів час.
17:47
У ніч на сьогодні київську журналістку, яка займається розслідуваннями корупційних схем у вищих органах влади, жорстко побили. Наразі Тетяна Чорновол перебуває у реанімації, де її готують до складних операцій. Акції проти побиття журналістки сьогодні відбуваються по всій країні, відповідну заяву зробили провідні профспілкові організації журналістів - як Національна спілка журналістів, так Незалежна медіа-профспілка України.
19:35
«Крим і Донбас політично є частиною російської нації, тому потрібно дати можливість цим регіонам відокремитися від України – заявив 2010 року Юрій Андрухович, чим не просто прикро вразив багатьох українців, а й зазнав нищівної критики з багатьох сторін. У грудні 2013 року письменник каже, що: «Мене теж інколи прикро вражає, що я сам кажу!».
15:30
Євромайдан у Донецьку щодня збирається біля пам'ятника Шевченку о 12:00 та 18:00. Денні зустрічі проводять найчастіше у форматі «форум», куди люди приходять просто поспілкуватися. Вечірні збори зазвичай мають інтерактивну форму — "вільний мікрофон", акції, лекції тощо. Наприкінці тижня очікують гостей з Харкова.
16:33
Традиційне вже в Луганську віче зібрало не лише луганчан. До нього цього дня приєдналися представники опозиційних партій з сусіднього Донецька та депутати місцевих рад Донеччини. Разом об'єдналось до півтисячі учасників.
18:09
В опозиції продовжують аналізувати проект Державного бюджету на 2014 рік. В результаті вона відкриває плани влади використати гроші на себе, кохану. Так, уряд пропонує не виплачувати власні борги українцям навіть за рішенням судів - сума на це передбачена вдвічі менша за цьогорічна. Натомість, передбачено майже вдвічі збільшити підтримку вугледобувних підприємств. Цю графу бюджету в опозиції називають тіньовою касою Партії регіонів. Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав народний депутат Андрій Пишний (з фракції ВО "Батьківщина", дуже близький до А.Яценюка).
13:26
Зараз ЮНЕСКО виконує програму створення Всесвітньої мережі біосферних резерватів, але в Україні поки що жоден парк не належить до цієї мережі. Проте такий шанс з'явився у Національного природного парку "Меотида", який розташований в прибережній смузі Азовського моря. "Цей статус присвоює ЮНЕСКО. І його володарі отримують серйозну міжнародну допомогу для розвитку", - говорить директор парку Геннадій Молодан.
13:05
Уявити Різдво без мелодії «Щедрика» українського композитора Миколи Леонтовича неможливо не лише на його батьківщині, але й у цілому світі. «Щедрик» відомий більш як 100 років. Першу редакцію чарівної колядки Микола Дмитрович написав ще на самому початку минулого століття, а може, й ще раніше – а потім працював над нею решту життя.
00:24
У Донецьку 18 грудня стартував автопробіг по всій області на підтримку Євромайдану. Колона автомобілів, прикрашених державними прапорами України і прапорами Євросоюзу, вирушила від донецького Євромайдану (площі біля пам'ятника Тарасу Шевченку).
14:08
Господарський суд Луганської області повністю задовольнив позовні вимоги підприємців Центрального ринку до Луганської міської ради та її виконкому, і повернув позивачам їх робочі місця на ринку, які у торговців забрали керівники міста і депутати. После этого луганчане неоднократно пикетировали сессии горсовета и требовали дать им возможность торговать на прежнем месте. Компромисса достичь не удалось и вопрос пришлось решать в судебном порядке.