Історія України

13:04
Етнічні та суспільно-політичні процеси в сучасній Україні, як і раніше, тісно взаємозв’язані та взаємообумовлені. Здобуття Україною незалежності призвело до змін етнічного складу її населення, істотно відмінних від радянських часів. Результати переписів населення є найбільш повними і достовірними статистичними матеріалами для проведення дослідження етнічних процесів. Порівняльний аналіз статистичних матеріалів переписів 1989 та 2001 рр. дозволяє встановити основні тенденції в змінах етнічного складу населення напередодні здобуття та в перше десятиліття незалежності України.
19:53
Згідно з заповітом Галини Хоткевич, її прах буде змішаний із землею її рідної садиби в селищі Високий під Харковом, а частка - із землею могили її матері - Платоніди Володимирівни Хоткевич, яка похована в Івано-Франківську. Так само, згідно з заповітом Галини Хоткевич, в Україну буде перевезена її авторська колекція писанок.
09:57
По всій Україні 3 березня вшановуватимуть пам'ять легендарного командира УПА Романа Шухевича
21:24
1938 р. після подій в СРСР політичний тестамент Петра нагадав паризький часопис "Promethee", звідки був передрукований львівським ілюстрованим щоденником "Новий час" в перекладі українською мовою. Заповітові - понад триста років. Але, читаючи його, стає моторошно від того, як точно він відображає нинішню політику сусідньої держави.
17:18
Пройшло 6 років важкої боротьби в нечуваних умовах московсько-большевицької окупації. Ворог не міг допустити, що після перемоги над Гітлером і після принизливих поступок Західних союзників в Ялті і Потсдамі, він зустріне шалений опір всього населення Західної України. Грубі й нелюдські методи боротьби не принесли окупантові сподіваних результатів. Нарід повсюдно від малого і до великого, свідомо і підсвідомо за своїми заповідями "ненавистю і безоглядною боротьбою" зустрів і приймав свого відвічного ворога -московського окупанта. Ніхто не рахувався ні з жертвами, ні з майном, ні навіть із життям. Всі були запалені кличем - "Воля або смерть!"
16:36
Досліджуючи історію створення перших загонів УПА і їх героїчні змагання, державність України у 40 – 50-х роках, не можна не згадати про перші витоки цих подій в 1942 – 1943р.р. на теренах південної Волині, а саме на Дубровщині, Острожчині, Кременеччині, територія яких прилягає безпосередньо до Галичини. Я хочу загострити увагу на розгортанні національно-визвольних змагань на цих теренах не тільки як дослідник, але й як людина, на очах якої в юні роки відбувались ці неповторні події злету національно-визвольних змагань, їх героїзму і величезної жертовності в ім'я української державності і самостійності.
13:24
Нам, українцям ХХІ століття, треба знати правду про себе, свою націю, про українських націоналістів і їх боротьбу. Найкращий спосіб такого пізнання – це вивчати твори теоретиків українського націоналізму, документи і матеріали українського національно-визвольного руху. Ознайомити з ними наших читачів – вважаємо заодне з головних завдань.
19:59
Сьогодні 25 лютого народилася відома українська поетаса Леся Українка. Її виховувала розумна, творча і лагідна мати Олена Пчілка. Це була людина із сильним характером і складним життям.
18:33
Сьогодні, 25 лютого, на 84-му році життя помер відомий український історик Ярослав Дашкевич. Він є автором понад тисячі наукових праць в області історії, філології, літератури, вільно володів англійською, французькою, німецькою, польською, армянською мовами.
16:58
Сьогодні, 25 лютого 10-ті роковини упокоєння Патріарха Української автокефальної православної церкви – Димитрія (Яреми). Всебічно обдарований хистом до малювання, співу, маючи всі людські чесноти, він згуртовував навколо себе людей і був одним із ініціаторів Третього відродження Української автокефальної православної церкви.