Історія України

11:24
Український рух вимагав створення певного осередку, щоб об'єднати всі українські сили. Для досягнення цієї мети ТУП (Товариство Українських Поступовців) 17 березня 1917 року заснувало Центральну Раду, яка постала в Києві разом із парламентом Великої України на чолі з Михайлом Грушевським.
09:32
17 березня 1874року народився президент Карпатської України Августин Волошин. Центральна постать Августина Волошина в громадському житті Закарпаття, згодом стала "сіллю в оці" совєтському чиновництву. Вимагаючи зречення греко-католицької віри совєтськими силовими методами, Августина Волошина було закатовано насмерть.
20:51
Пацифістська Центральна Рада зробила все, щоб роззброїти Україну і саботувати процеси створення армії. Винниченко та інші ліберали і ліваки вбачали в більшовиках швидше союзників, аніж ворогів, а українську державу вони навіть не мали наміру будувати. Їхня шкідницька діяльність стала прологом до геноциду української нації у XX столітті.
18:40
Епідемія ВІЛ/СНІД в Україні розпочалась у 1987 році і з того часу швидко поширюється. Сьогодні темпи зростання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні найшвидші в Європі. за 2000-2010 рр. кількість офіційно зареєстрованих випадків ВІЛ збільшилась у п’ять разів. Дані говорять про те, що Україна опинилась на межі небезпеки.
15:08
В останні роки в засобах масової інформації України знову почалися дискусії про перегляд системи імунопрофілактики та інфекційних хвороб.
12:43
16 березня 1896 року помер український письменник і композитор Петро Ніщинський. Відомий він широкому загалу шанувальників мистецтва насамперед завдяки "Вечорницям" і популярному сценічному твору Тараса Шевченка "Назар Стодоля". В період, коли український театр під тиском царської цензури перебував під загрозою, коли низкою царських указів (Емський, Валуєвський) була заборонена мистецька, освітня, видавнича діяльність українською мовою, поява „Вечорниць” набула не лише мистецького, а й громадського значення.
11:42
16 березня народилася талановита поетеса, педагог і перекладач - Христина Алчевська. На своїй садибі у Харкові (тепер будинок Центру громадських зв'язків) у 1899 році вона встановила перший у світі пам'ятник Тарасу Шевченку.
20:32
У весняний період, коли в організмі не вистачає вітамінів і поширені гострі респіраторні інфекції, лікарі починають доводити про необхідність щеплення проти туберкульозу. Враховуючи склад самої вакцини ( 8*106 життєздатних одиниць бактерій бичачого туберкульозу, та консерванти, що містять високотоксичні речовини - ртуть, алюміній, феноксиетанол, формальдегід), треба реально оцінювати, яким чином все це впливає на здоров’я.
19:10
15 березня 1772 року було обрано гетьманом Лівобережжя Івана Самойловича.Це була людина освічена, з широким світоглядом, талановитий політик і, безперечно, патріот, що прагнув незалежної України, але в той же час умів добре ладнати з Москвою.
18:33
15 березня 1668 року Дем'ян Многогрішний прийняв "титул гетьмана Сіверського". В той час, як Правобережна Україна кривавилася в боротьбі з поляками, турками, татарами, в боротьбі за владу гетьманів і різного роду ватажків, а квітуча країна оберталася на пустку — на Лівобережжі життя йшло іншими шляхами.