Історія України

11:43
З 16 по 18 листопада 1967 року було проведено перший Світовий Конгрес Вільних Українців. Урочиста подія відбувалася в Америці в місті Нью-Йорк. Цими днями представники української діаспори вперше за багато років об`єдналися і не лише в думках. Люди з різноманітних організацій зібралися разом. Були присутні науковці, суспільні діячі та просто небайдужі.
15:45
Вишивання рушників і сорочок потребує великих витрат часу і вміння. І хоча сучасні люди, начебто, вже звикли жити суто прагматично, в Україні ще працюють майстри, які вміють творити орнаменти та продовжують культурні традиції притаманні нашій нації.
17:49
1997 року в Україні було започатковано день української мови та писемності. Адже саме 9 жовтня 1905 року в невеличкому містечку Лубни почала виходити перша україномовна газета «Хлібороб», редактором якої був Володимир Шемет. Пізніше цю дату стали вважати також днем української преси.
00:37
Збігає 10 років ІІІ тисячоліття. За цей час в Україні та світі відбулася низка історичних подій. Є і незакінчені історії. Одна з них – зникнення журналіста Георгія Гонгадзе.
20:07
Філологи не задоволені новим академічним українським правописом і нарахували в ньому більше 22 помилок. Але деякі зміни мовознавці сприйняли позитивно.
20:56
Співробітники Массачусетського інституту технологій США розробили спеціального робота, здатного самостійно розшукувати і збирати розливи нафти в морях і океанах. Творці припускають, що новинка буде поставлена на виробництво в 2011 році. Робот вже отримав назву Seasarm і виглядає досить просто - як стрічковий конвеєр, вбудований у ємний пластмасовий ящик, на зразок побутових льодовиків, в яких охолоджують напої. Тим не менше, ці механізми здатні самостійно розшукувати нафтові плями на поверхні води, збирати їх і подавати сигнали, як краще провести очищення.
20:29
Під час дослідження морського дна поблизу Індонезії, вченим вдалося знайти близько 40 видів досі невідомих рослин та тварин. Серед них є й чудернацька рибина, що використовує свої плавці лише для балансування, а пересувається на чотирьох лапах. Зачаївшись на дні, створіння приманює жертву за допомогою наросту над своїм ротом, а тоді, у слушний момент, нападає на неї.
18:52
В Україні 30 серпня відзначають міжнародний день людей, які зникли безвісти. Зокрема учасники Міжнародної коаліції проти насильницького зникнення людей звертаються до урядів країн світу з пропозицією підписати та ратифікувати Конвенцію проти насильного зникнення людей. Головний напрямок дії цієї конвенції – попередити випадки викрадення та позбавлення свободи громадян з політичних причин. Чому Україна досі не ратифікувала і не підписала цю конвенцію? Адже зникнення людей з політичних мотивів в країні трапляються, і зазвичай такі справи залишаються нерозкритими.
16:59
320 тонн квітів не потрапили до України внаслідок п’ятикратного збільшення митних зборів. Про це вчора повідомили представники Союзу українських квітникарів і ряду провідних компаній цього ринку. За їхніми даними, станом на четвер на кордонах України місця призначення не можуть дістатися 40 вантажівок з живим вантажем — квітникарям просто не по кишені його розмитнювати.
15:10
Пам’ятник воїнам-афганцям — хрест, висотою 7,6 метра, на “Лисій горі” у парку Знесіння — спиляли невідомі зловмисники саме на День Незалежності, 24 серпня. Десь в обід, 24 серпня керівництво парку “Знесіння” повідомило нам, що хрест на горі Лева дуже підпиляний, — розповів Михайло Львович. — Це виявив сторож парку, коли обходив територію. Мій заступник Микола Савицький виїхав на місце події і на підході до гори побачив, що хрест ще стоїть. Але від сильного пориву вітру буквально на його очах святиня впала...