Історія України

12:27
Сьогодні, 17 серпня, в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області стартує Національний Сорочинський ярмарок. На ярмарку традиційно будуть представлені найкращі зразки харчової та промислової продукції від виробників, вироби майстрів народних промислів, різноманітні розваги та виступи фольклорних колективів.
14:04
У Києві мормони відкрили свій храм - третій за величиною у світі й у Східній Європі. Він знаходиться на Кільцевій дорозі на під’їзді до Жулянського моста. Храм вражає масштабом - складається з трьох п’ятиметрових поверхів. Висота шпиля - 42 метри. Для порівняння: купол Михайлівського собору нижчий на три метри. Зовні будинок облицьований гранітом світлого кольору, що блищить на сонці. Інтер’єр церкви - щось середнє між п’ятизірковим готелем і музеєм - усюди мармурова підлога, високі стелі, замість ікон з Ісусом у золочених рамах, у стелю кожної кімнати вмонтовані ґрати кондиціонерів.
13:24
Максимальна температура цього літа перевищила показники 1936 та 1972 років і досягла позначки 48 градусів. Про це на прес-конференції заявила радник голови Національного агентства екологічних інвестицій Ірина Трофімова. Вона повідомила, що унікальною є довжина періоду спеки, інтенсивні град і зливи. І, ймовірно, коли будуть враховані середньомісячні температури літа, вони також виявляться аномальні.
13:13
Державний комітет України з питань технічного регулювання і споживчої політики, виявивши за результатами проведених у першому півріччі перевірок виробників велику кількість порушень, має намір застосувати до підприємств-виробників неякісного вершкового масла, м`яса і ковбасних виробів жорсткі санкції. Про це УНІАН повідомила прес-служба Держспоживстандарту.
11:33
Аномальний спека нинішнього літа - наслідок діяльності людини. У наступні роки подібна спека стане нормою. Глобальне потепління, стимулюється спалюванням палива, і призведе до зростання рівня моря, що загрожує відходом під воду частини території Криму.
17:41
Нещодавно, київський декан УАПЦ отець Дмитро Присяжний взяв участь у святкуванні 50-річного ювілею заслуженого журналіста України Сергія Шевченка. Урочистості відбулися в Національній Спілці письменників України. Того ж дня було презентовано книжку журналіста «Розвіяні міфи».
13:41
Нещодавно завершилася чергова сесія ЮНЕСКО, де знову розглядалося питання про внесення Національного заповідника «Софія Київська» та Києво-Печерської лаври до так званого списку об’єктів ризику, що перебувають під загрозою руйнування. По суті, це останнє попередження для української влади — якщо вона і надалі дозволятиме забудову буферної зони навколо Софії та Лаври, святині просто викреслять зі Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А це означатиме, що Україна не вміє й не хоче дбати про свої національні святині.
13:32
На Дніпрі поблизу Кременчука (Полтавська обл.) розпочалася друга хвиля масової загибелі риби, повідомив начальник відділу екології міськвиконкому Геннадій Демьохін. За його даними, загибель риби пов’язана з високою температурою і процесом відмирання синьо-зелених водоростей.
08:10
У Дніпропетровській області горить ліс, загальною площею близько 100 гектарів. "Пожежа сталася на території Новомосковського військового лісгоспу. Роботи з ліквідації пожежі тривають", - повідомляє прес-служба Мінприроди. Причини займання та розмір завданої лісовому господарству шкоди буде встановлено після остаточної ліквідації пожежі.
18:56
У п'ятницю вранці помер відомий український співак і композитор, генеральний директор Національного палацу "Україна" Микола Мозговий. Композитор помер уві сні від серцевого нападу,