Історія України

09:38
До неймовiрної спеки, якою нас випробовує природа, учора додалася ще й магнiтна буря. Причому якщо зазвичай таке явище триває один чи два днi, то тепер -- тиждень! Докладнiше про це розповiли Петро Сумарук, провiдний науковий спiвробiтник Iнституту геофiзики iменi С. I. Субботiна НАНУ, та Анатолiй Туранський, головний лiкар Дарницького центру здоров'я.
11:51
Експерти після аналізу фотознімків, які вдалося отримати з М'янми, заявили про програму створення ядерної зброї, над якою там працюють. М'янма працює над програмою створення ядерної зброї, заявили експерти після аналізу фотознімків, які вдалося отримати з цієї країни. Після цього розвідка посилила нагляд за придбанням озброєнь, які режим купує в КНДР. Особливу увагу приділили спостереженнями з супутників і електронної розвідки. Минулого тижня Держдепартамент США зажадав від правлячого режиму М'янми розкриття даних про ядерні технології, накопичених до теперішнього часу.
10:09
У Франції на відомому гірськолижному курорті Лез-Арк на поверхні льодовика Егіль Руж розістлали величезне покривало. Воно допоможе захистити льодовик від сонця і не дати йому розтанути. Така технологія захисту льодовиків тут застосовується вперше. Проте вона вже випробувана на альпійських льодовиках в Швейцарії, Австрії й Італії і показала свою ефективність.
10:01
Серед злісних боржників за комунальні послуги значиться екс-дружина олігарха Дмитра Фірташа Марія. Про це пише Українська правда з посиланням на список киян, які заборгували понад 10 тисяч гривень.
17:10
Консисторія Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви висловлює глибокий жаль з приводу брутального й невмотивованого позбавлення парафіянина Різдво-Богородичного храму м. Києва, багаторічного в’язня совєтських таборів Василя Овсієнка права на в’їзд до Російської Федерації.
08:21
Попри те, що Петро Миколайович публічно виголошує себе єдиним борцем з олігархами, його маєток нічим майже не відрізняється від помешкань українських багатіїв. Знаходиться він фактично під самим Києвом (5 км від КП), не доїжджаючи до Гомеля в селі Горенка. Навпроти маєтку сосновий ліс, саме обійстя стоїть на схилі. Згідно даних в сільраді, займає 1 га 37 соток землі. За нинішніми цінами коштує це добро майже півтора мільйони доларів. Оформлена ділянка на сина Симоненка Андрія, який щоправда за свідченнями сусідів тут не живе. Натомість мешканці Горенки постійно зустрічають тут Петра Симоненка та його молоду дружину.
20:25
Про те, як живуть танзанійці, розповів “Справжній варті” студент Харківського Національного Університету ім. Каразіна Сенкорро Хасан Рамадані. Як виявилося, у тій далекій африканській країні є багато гарного, але всі позитивні сторони нейтралізуються і країна має статус відсталої через злочинність, хвороби та низький освітній рівень населення.
15:55
500 тисяч абітурієнтів (за прогнозами Міносвіти саме стільки цього року випускників шкіл стануть студентами вищих навчальних закладів) поділити на 861 вишів (за інформацією Дмитра Табачника стільки навчальних закладів «відкрили двері своїх приймальних комісій») — це трохи більше 570 абітурієнтів. Мабуть, такі розрахунки робив міністр освіти, коли скорочував удвічі — з місяця до двох тижнів — термін прийому документів до вишів. Мовляв, до 31 липня всі, хто хоче, й так встигне принести документи. А ще — менше бігатимуть поміж вишами (цього року дозволено подавати документи у 5 вишів на 3 факультети). Нехай це жарт, але з 15 липня — дня, коли розпочався прийом документів, — у вищих навчальних закладах більш менш обходиться без паніки і стовковиськ лише у невеличких вишах. Але не в тих, які мають статус національного і є рейтинговими, принаймні, в регіоні — чи це Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, чи Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого у Харкові чи Тернопільський державний медичний університет ім.І. Горбачевського.
15:19
Найкращий спосіб схуднути назавжди, без повторного повернення зайвих кілограмів, як з'ясували австралійські вчені, - робити це швидко і різко. Результати дослідження, представлені на Міжнародному конгресі з боротьби з ожирінням, які пройшли в Стокгольмі, спростували усталену, в тому числі і серед лікарів, думку, що худнути треба повільно і поступово.
17:33
В обідню перерву МОЗ на обіді. П'ять днів тому благодійники передали державі харчі хворим на фенілкетонурію дітям. Малеча до чотирьох років голодує вже понад пів року з вини чиновників. Міністр двічі запевнив, що тендери проведені й усі ситі.