Історія України

12:01
Надзвичайну ситуацію регіонального рівня оголосив на Буковині міністр надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич. З небезпечних прирічкових ділянок уже почали евакуйовувати мешканців сіл Новоселицького району, повідомляє "Радіо Свобода". У найбільш підтопленому гірському районі, Вашківецькому, відселення потребують мешканці понад 300 будинків, 130 людей вже евакуйовано, дамбу укріплюють рятувальники.
16:15
Військовий теоретик Мартін ван Кревельд прогнозує, що в майбутньому право здійснювати насильство перейде від держави до великих корпорацій, кланів, воєнізованих формувань тощо. Схоже, сьогоднішня Сомалі – це песимістичний прообраз майбутнього світу У 1991 році Україна здобула державність, а Сомалі – навпаки – втратила. 27 січня того ж року президент Сіад Барре, який керував країною з 1969 року, під тиском повстанців був змушений залишити столицю. Разом із його режимом не стало й сомалійської держави. Фактично зникли уряд, парламент, армія, поліція, судова система – Сомалі припинила існування як єдина держава. Краї ну на багато років охопила анархія.
12:16
Донецький "Шахтар" подасть зустрічний позов на компанію ENKA щодо недотримання термінів будівництва стадіону "Донбас-Арена". Про це розповів генеральний директор клубу Сергій Палкін в інтерв`ю офіційному сайту стадіону "Донбас-Арена".
16:07
В районі північної сторони Говерли загубилися 4 туристи – про їхнє зникнення рятувальників повідомили у понеділок пізно ввечері. З початком сезону відпочинку об'єми робіт для рятувальників збільшуються.
14:33
У неділю, 20 червня в шести селах Харківської області відбулись дострокові вибори сільських голів. По всій Україні позачергові вибори пройшли в 104 населених пунктах на території 23 областей і автономної Республіки Крим. Такі одночасні місцеві позачергові кампанії за чинним законодавством – цілком звична процедура, лише протягом минулого року вони проводились в Україні сім разів. Зазвичай, дострокове обрання місцевих голів охоплює невеличкі села і тому не викликає великого інтересу в суспільстві. Проте велика кількість та ритмічність позачергових кампаній мала б цікавити політичні команди, бо дає їм можливість випробовувати власні сили, перевірити готовність штабістів, технологів, агітаторів. Насамперед, це важливо для керівників нових політичних проектів.
14:40
За останній рік українців стало майже на мільйон менше. Чисельність населення України на 1 травня 2010-го року складала 45 888 365 осіб. Лише за квітень кількість українців скоротилася на 17 тисяч. Такі дані оприлюднив Держкомстат.
19:53
До Центрального митного Управління лабораторних досліджень та експертної роботи на дослідження надійшли зразки товарів: “Spice GOLD 3g” та “Spice DIAMOND 3g” виробництва фірми “The Psyche Deli” (згідно з маркуванням зразків). Товари заявлені до митного оформлення не як цигарки, а як сухі ароматизатори для ароматизації приміщень. Але в той же час, важко повірити, що такі товари можуть продаватися як безневинні освіжувачі.
16:48
З 30 травня по 6 червня 2010 р. тривала поїздка голови єпархіяльної паломницької комісії, настоятеля Свято-Покровської парафії м. Боярка священика Дмитра Присяжного до Грузії. В рамках візиту відбулися зустрічі з представниками ієрархії Грузинської Православної Церкви, священства та мирянських організацій.
19:44
Не лише в Харкові, а й в інших містах України має місце протистояння між владою та простим народом, який, на це дуже схоже, починають заганяти туди, де він був якесь чверть століття тому. Чи вийде у нових претендентів на Україну підім'яти її під себе, покаже лише час, можливо саме зараз вирішується найближче майбутнє української нації та держави.
16:20
20 травня 2010 р. в Національній академії управління м. Києва пройшла ювілейна, десята науково-практична конференція "Україна в стані перманентного вибору: духовно-культурні, соціяльно-економічні та політико-правові стратеґії". Її відкрив ректор академії проф. Сергій Єрохін. За традицією, на пленарному засіданні виступили представники традиційних християнських церков: УПЦ-КП, УАПЦ, УГКЦ, РКЦ.