Історія України

11:22
За статистичними даними ГУМВС України в Харківській області 1 березня (за одну добу) було скоєно 125 злочинів, а 29 березня – 339. Порахувавши суму добових показників, у березні місяці, маємо такі дані: всього скоєних злочинів 5400, з них 3146 розкрито, але у злочинців є реальна можливість ці цифри збільшити, бо попереду майже два дні, так що начувайтеся, харків’яни і будьте дуже обережними, особливо вночі на погано освітлених вулицях.
09:39
У сиву давнину, коли вулиця Пушкінська була ще Німецькою і закінчувалася біля Каплунівської церкви, а харківці не знали що таке трамвай, водогін і ватерклозет, назви вулиць і районів народжувалися самі собою без допомоги топонімічної комісії. В той час пустопорожня місцина, яка починалася за Каплунівськи цвинтарем носила колоритне ім’я – Дурноляповка.
11:57
Роман Ракушка-Романовський є автором "Літопису Самовидця". Також був «ревізором скарбу військового» і «дозорцею скарбу військового в полку Ніжинському»; ніжинський сотник і полковий суддя, генеральний підскарбій за гетьмана І.Брюховецького (1663—1668), організатор фінансів і державного господарства Гетьманщини. Внаслідок конфлікту з гетьманом Д.Многогрішним переселився на Правобережжя, де став священником і протопопом у Брацлаві.
17:57
Буковинська земля славиться багатьма талантами, але Дмитро Гнатюк – найперша гордість краян, адже він став знаменитим задовго до того, як світ дізнався про Софію Ротару, Володимира Івасюка та “Смерічку”. Сьогодні на “Алеї зірок” у Чернівцях горить зірка Гнатюка. Він – почесний громадянин міста. І це свідчення того, що на Буковині пишаються, що такий великий митець саме звідси.
15:46
Серед невеликої когорти видатних людей віками уярмленого Закарпаття одне з чільних місць належить скромному, але плідному і багатогранному культурно-освітньому діячеві Олександру Духновичу.
19:19
26 березня 1909 року помер український історик, письменник і композитор Микола Аркас. Через певні причини, ця особистість не стала дуже відомою, але його творчість варта уваги і подальших досліджень. Микола Аркас написав музику до оригiнального тексту спiвочного дуету «Не спiвай на тепер, Бандуристе!», а також є вiдомостi про те, що Микола Аркас писав музику до вiрша Павла Чубинського «Ще не вмерла Украiна», але тут його випередив композитор Вербицький.
12:45
26 березня 1908 року помер український історик Володимир Антонович. Він був еволюціоністом і досліджував історію України від самих витоків, щоб показати наскрізні явища й розвиток історичного процесу. Цим пояснюється його особлива увага до археології. Більшість сучасників і наступників ученого категорично стверджують, що до Антоновича української археології як науки не існувало.
12:38
25 березня 1976 року народився нинішній чемпіон світу з боксу у надважкій вазі за версіями IBF/IBO і WBO Володимир Кличко.
15:28
24 березня 1910 року народився В.Сидор — організатор боротьби ОУН на Холмщині та Волині, військовий референт КЕ ЗУЗ, сотник куреня “Нахтігаль”, організатор відділів УПА на Волині, шеф штабу УПА-Північ, крайовий провідник, член Проводу ОУН, полковник.
13:38
24 березня 1917 року народилася видатна українська художниця Тетяна Яблонська. В її живописних картинах найбільш вражаючими є образи людей, з їх радістю, переживаннями і невпинною працею на українській землі.