Історія України

14:49
Гуляти в цьому лісі приємно, особливо в весняно-літній період. Тут є килими із барвистих соковитих трав і квітів, старезні дерева, які поскрипують своїми вітами, птахи, білочки і низькорослі кущі, які зваблюють пройти у їх гущавину, щоб відпочити від щоденного життя, зняти психологічне напруження і повернутися в свою оселю з гарним настроєм. Але ліс теж потребує догляду, який повинні здійснювати не лише працівники лісового господарства, а й кожен пересічний громадянин.
21:54
Як повідомляють інформаційні агенції, 21 квітня 2010 року близько 11.30 на виїзді з Києва сталася ДТП за участю кортежу Президента України Віктора Януковича. Водій автомобіля ВАЗ 2110, з яким зіштовхнувся мікроавтобус супроводу, загинув. Ще двоє осіб травмовано. Нагадуємо, вранці Віктор Янукович вирушив до Харкова, де має відбутися його зустріч із Президентом Росії Дмітрієм Мєдвєдєвим.
18:06
Про своє навчання “Справжній варті” розповіли студенти IV і I курсів, які навчаються за спеціальностями “математика” та “прикладна математика”. Як виявилося, крім спеціалізованих предметів, навіть на IV курсі вивчають релігієзнавство, політологію, економіку, історію математичних відкриттів тощо, а I курс ще продовжує складати екзамени зимової сесії.
10:15
Село Веселий Поділ Семенівського району відоме тим, що тут побували Тарас Шевченко, Алєксандр Пушкін і тут народився 5 березня 1827 року відомий письменник Леонід Глібов. Нині у Веселому Подолі існує парк імені Леоніда Глібова. Колись тут був парк Аркадія Родзянка. Причому, дуже розкішний. Німецький садівник зробив шедевр. Прикрашені алеї, садок з білими лебедями, фонтани, альтанка. Пагорб, на якому стояла альтанка, жінки наносили вручну, подолами спідниць. Звідси і назва пішла – Веселий Поділ.
14:44
5 квітня 1710 року на Запорізькій Січі, при обранні гетьманом Пилипа Орлика, була складена перша в Європі і світі Конституція, в якій зазначався поділ влади на законодавчу, виконавчу і судову.
17:00
Чверть українців частково дотримується Великого посту, половина збирається готувати на Великдень великодні страви, третина має намір піти до церкви - дані соцопитування Інституту Горшеніна.
12:04
1 квітня 1941 року у Кракові члени ОУН затвердили низку політичних, військових і соціальних постанов, дія яких мала поширюватися на всій території України. Велика увага була приділена програмам надання безкоштовної медичної допомоги, підтримки малозабезпечених родин, сиріт, інвалідів і людей старшого віку, які не можуть самостійно забезпечити свої мінімальні життєві потреби.
14:24
Видатний український судовий медик, учений і талановитий педагог, організатор судово-медичної та криміналістичної служби в Україні, заслужений професор, Микола Сергійович Бокаріус, за своє коротке 62-річне життя провів до 5000 досліджень різноманітних речових доказів та понад 3000 розтинів трупів.
19:29
Наш харківський астроном став відомим в усьому світі, за свої відкриття нових законів заломлення світла в космічному просторі. Микола Барабашов став одним із перших засновників харківського планетарію.
12:58
30 березня 1973 року помер український ідеолог і публіцист Дмитро Донцов. Він активно відстоював ідеї збереження культурних традицій, православного християнства і не приховуючи ні від кого свою громадську національну позицію, публічно виступав проти совєтської окупації України.