Мистецтво

12:04
У шести українських містах – Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Києві, Львові та Одесі– розпочинається дев'ятий фестиваль французької культури.
10:49
Молоді музиканти награють деякі народні мелодії, але більшість їх композицій є авторськими. Дримби, джембе, діджеріду – такий набір музичних інструментів не є вичерпним.
15:03
Після вимушеної перерви Ірена Карпа й гурт QARPA повертаються на сцену. І не просто роблять кам-бек «старого про головне», а презентують новий, довгоочікуваний, ні на що не схожий альбом «And I Made a Man». У Харкові його можна буде почути під час вечірки у клубі «Jazzter» 7 квітня. Початок о 19 годині.
15:09
Сергій Жадан та харківський ска-гурт «Собаки в космосі» працюють разом уже 5 років. 2008-го харків’яни видали свій перший спільний альбом — «Спортивний клуб армії». З того часу проект було презентовано слухачам у різних містах України, а також Польщі, Німеччини, Австрії, Чехії та Росії.
14:43
Книгу «Нариси бурси» Антон Санченко написав на замовлення одного з Харківських видавництв. Але через кризу і брак коштів видавництво відмовилося друкувати нариси. Книга була опублікована на одному з Інтернет-сайтів, після чого відгукнулося аж 4 видавництва з пропозицією видати текст у друкованому форматі.
01:01
Ця книга була написана англійською мовою більше ста років тому. Видаватись почала з 1900 року. Пригоди мореплавця Джошуа Слокама цікавлять сучасного читача і видаються великими накладами різними мовами світу.
10:55
Природа-матір створила багато див. Одним із них є каштани. Навесні вони зачаровують своїм семипалим листям, дуже схожим на долонь людини. Символічна сімка – сім’я, родина. Наступне диво – свічки-суцвіття, як символ життя разом, світла радості і любові, щастя.
09:48
Воскові фігури правителів різних народів і різних часів знову зустрілись у Харкові. Постаті натуральної величини Чінгісхана, Петра І, Путіна, відомих акторів, міфічних героїв і дослідників експонуються у приміщенні Харківського оперного театру. А в галереї «Маестро», що розташована поруч, триває виставка робіт вихованців школи живопису і малюнку «Синтагма».
17:25
Останній похід хана Кубрата закінчився неподалік величезного болота, що згодом стало ботанічним заказником. Нині тут розташоване село Мала Перещепина, на околицях якого, у 1912 році було знайдено один з найбагатших скарбів східної Європи епохи Середньовіччя.
12:08
У Харкові відкрився центр сучасного мистецтва, названий на честь українського художника-авангардиста Василя Єрмилова – «Єрмилов-Центр». Урочиста подія була приурочена до дня народження митця – 22 березня. Новий майданчик для художників розташований в Національному університеті імені Каразіна. Перша виставка нового мистецького центру присвячена конструктивізму. Вона називається «Construction. Від конструктивізму до contemporary. Харків XX-XXI».