Фото

19:53
У галереї «Мистецтво Слобожанщини» стартувала виставка плакатів та ліногравюри під назвою «Уроки історії». На ній представлені роботи молодого художника Микити Шилімова, який порушує в них такі теми, як патріотизм, сила духа, самопожертва та боротьба за власну незалежність.
14:04
У арт-підвалі Харківської муніципальної галереї відбувся перформанс за участі представників Лабораторії ненаправлених дій.
08:53
У галереї «COME IN» стартувала виставка «Герой поневолі». На ній можна побачити малюнки, які увійшли до першого тому графічного роману Михайя Тимошенка та Кирила Горішного. Це сучасна адаптація повісті Івана Франка «Герой поневолі», яка розповідає про події революції 1848 року, що увійшли в історію під назвою «Весна народів».
18:01
У центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» пройшла одноденна виставка під назвою «Попід наукою». Це фінальна виставка наукових проектів «НХШ: Сайнс Арт.Харків». Цікавою вона була насамперед тим, що являла собою результат співпраці сучасних художників та науковців, які працювали на базах харківських інститутів.
14:01
9 березня у день народження Тараса Шевченка в ХудпромЛофті пройшла арт-вечірка «Тарас one love».
21:03
Харків’яни відзначили 202-ту річницю Тараса Шевченка святковим концертом. Серед присутніх можна було побачити і громадських активістів, і учасників харківського Євромайдану, і українських військових. На імпровізованій сцені виступали харківські поети, барди та музиканти, які виконали пісні на слова Шевченка. Його поезії також лунали з БТРу, який розмістили поблизу сцени.
20:14
У Харкові відбувся марш проти насилля над жінками. У ньому взяли участь люди, які мають намір привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Учасниці та учасники маршу тримали плакати з надписами «Ми зламаємо стереотипи раніше, ніж вони зламають нас», «Ми різні. Ми рівні», «Б’є – значить сяде», «Це не запрошення до насилля» тощо. Учасники акції колоною рушили до площі Конституції, скандуючи гасла «Мовчання може вбити. Треба говорити», «Бунтуй, кохай, права не віддавай», «Домашньому насиллю немає виправдань» тощо.
16:37
В акції взяло участь близько 300 чоловік. На ній присутні вимагали негайно звільнити українську військовополонену, а також висловили пропозицію звернутися до влади з вимогою розірвати дипломатичні стосунки з Російською Федерацією. Мітингувальники також влаштували ходу до російського консульства, скандуючи «Свободу Надії Савченко!» та різні проукраїнські гасла. Завершилася акція виконанням гімну.
19:51
У Харкові поблизу Палацу спорту був відкритий пам’ятний монумент на честь харків’ян, які загинули в результаті минулорічного теракту. Їх пам’ять присутні вшанували хвилиною мовчання. Серед них були друзі та родичі загиблих, які поділилися своїми спогадами про них. Завершився захід виконанням державного гімну.
19:02
Пам'ятний знак на проспекті Маршала Жукова відкрили в річницю теракту, що забрав життя чотирьох харків'ян. На початку заходу присутні заспівали гімн України. Панахиду влаштував отець Віктор Маринчак, після цього учасники вшанували загиблих хвилиною мовчання.